Ознака: спорт лајф
Калеидоскоп 17.03.23 | 15:31

„Sport Life“ ги награди своите најуспешни вработени за 2022 година

„Sport Life“ обложувалници, секоја година го наградуваат успехот и професионалното работење на своите вработени, па така и сега за најуспешните 60 вработени во 2022 година,...

Спорт 02.03.23 | 13:37

Во Sport Life: 4 неделни етапи, 4 шанси за 100.000 денари

Започна акцијата „До 50 шанси за 100.000 денари“ на Sport Life, која ќе се одвива низ 4 неделни етапи, од 27.02. до 26.03. 2023 година. Во секоја поединечна етапа, од понеделник од 9 часот...

Скопје 14.06.22 | 13:17

200 јуниори на Sport Life се прошетаа и забавуваа во ЗОО паркот на Скопје

За околу 200 деца и исто толку родители, во организација на Sport Life, се одржа едукативна и забавна програма во ЗОО паркот во Скопје – Sport Life Јуниор ден. Со водич од зоолошката...

Останати спортови 21.04.22 | 12:51

Недобитните тикети во Sport Life може да ви донесат милион денари!

Со новата акција на Sport Life, недобитните тикети кои имаат еден промашен тип може да ви донесат примамливи добивки. Овој пат што повеќе вакви тикети, тоа подобро. Играчот...

Останати спортови 14.04.22 | 11:48

Со тикет од 20 денари до 2,5 милиони денари! Нов милионер на „Sport life“

И порано имало милионски добивки, но изминатиот викенд вистинско изненадување приреди играчот во обложувалницата на Sport Life во Влае. Со тикет од само 20 денари и 27 пара,...

Калеидоскоп 14.02.22 | 15:40

Секоја недела „До 50 шанси за 100.000 денари“

Во Sport Life стартуваше акцијата за најмногу погодени натпревари на тикет:  „до 50 шанси за 100 000 денари“. Истата ќе трае од 31 јануари до 27 февруари оваа година, и ќе се одвива...

Калеидоскоп 18.01.22 | 12:36

„Sport Life“ ги награди најуспешните работници

Водечката компанија во областа на игри на среќа и спортски обложувалници „Sport Life“, на најуспешните 60 вработени за 2021 година, им додели ваучери во износ од 12.000 денари...

Економија 12.01.22 | 13:13

АКРОН СТАКЛО – Финансиска поддршка која ги отвори вратите за извоз кон Европа и Америка

Стаклото може бесконечно да се рециклира, причина за тоа е неговата целосна 100% реупотребливост, но ако заврши во депониите потребни се 5000 години за да се разгради, притоа...

Калеидоскоп 30.12.21 | 14:09

Новогодишна донација на Sport Life

Во пресрет на новогодишните празници Sport Life донираше новогодишни пакетчиња во повеќе институции за деца и млади од ранливите категории. Во текот на минатата и оваа недела...

Калеидоскоп 02.12.21 | 19:33

Нови вредни акции на Спорт Лајф!

Од 30 ноември до 30 декември, играчите на Sport Life ќе имаат Втора шанса за подарок. Играчите со најмногу тикети со еден промашен натпревар според правилата на „Втора кеш...

Останати спортови 13.07.21 | 11:29

Прогласени победниците на „Двојна шанса за Пежо 3008“ на „Спорт лајф“

Натпреварот на Sport Life –„Двојна шанса за Peugeot 3008” траеше нешто повеќе од 2 месеци, а на најуспешните првопласирани типувачи им донесе по еден СУВ од марката „пежо 3008“. Лојалноста...

Останати спортови 02.07.21 | 12:16

Донација на „Спорт лајф“ за центарот за деца со аутизам во Охрид од над 700.000 денари

Хуманитарната акција на „Спорт лајф“, „НАВИВАМЕ ЗАЕДНО ЗА МАКЕДОНИЈА“ која траеше од 11 до 21 јуни, обезбеди вкупно 712.500 денари, средства наменети за поддршка на Центарот...

Фудбал 17.06.21 | 10:52

Ново во „Спорт лајф“ – Eксперт за типување

Играчите кои ќе погодат најмногу добитни тикети во периодот од 11 јуни до 11 јули 2021 година ќе имаат можност да станат „Експерти за типување“ на Sport Life и да освојат вредни...

Останати спортови 12.05.21 | 11:27

Трка за две „Пежо 3008“ во Sport life

Остана уште малку време до крајот на акцијата „Двојна шанса за Peugeot 3008” на Sport Life. Во неа, типувачите, членови на СЛ клубот се натпреваруваат за новиот кросовер на Пежо,...

Калеидоскоп 02.04.21 | 12:24

Двојна шанса за „пежо 3008“ во „Спорт лајф“

Новиот натпревар на „Спорт лајф“ (Sport Life) –„Двојна шанса за Peugeot 3008”, на типувачите ќе им донесе две главни премии. Кои ќе бидат играчите коишто ќе ги возат двете  СУВ...

Останати спортови 12.03.21 | 15:43

Бонуси за мерак! Топ тикети во „Спорт лајф“ во Дебар Маало и Аеродром

Вчерашниот ден беше неверојатен за прогнозерите во „Спорт лајф“ (Sport Life) – Дебар Маало и Аеродром, a како резултат на освоениот фантастичен „Лаки бонус 888“ на добивката,...

Останати спортови 02.03.21 | 12:18

Со пет пара си фати милионче! Нов милионер на „Спорт лајф“ во Тетово

Одличен викенд за играчот на „Спорт лајф“ (Sport Life) во Тетово. Со само 5 погодени пара на тикетот и тој се запиша во клубот на „милионери“ на „Спорт лајф“. За оваа атрактивна...

Здравје 12.02.21 | 11:51

„Спорт лајф“ донираше кислородни концентратори за Педијатрија во Велес

Oбложувалниците „Спорт лајф“ (Sport Life) донираа два кислородни концентратори наменети за Општата болница во Велес, а за потребите на детскиот оддел и одделот за неонатологија. Донацијата...

Калеидоскоп 09.02.21 | 17:43

Двоен милионер од Петровец

Играч на „Sport Life“ во Петровец – Скопје стана ДВОЕН милионер! Со еден феноменален  тикет одигран два пати успеал и на двата тикета да се стекне со по еден милион денари....

Фудбал 26.01.21 | 13:01

Акција на Спорт Лајф за најголем број погодени натпревари

Во Sport Life стартуваше акцијата „До 50 шанси за 100 000 денари“ во која ќе се натпреваруваат играчите членови на СЛ клубот. Акцијата ќе трае од 22.01. до 22.3.2021 година, во 4 етапи...