Ознака: соработник
Свет 16.11.20 | 09:34

Почина најблискиот соработник на Асад

Еден од главните дипломати во Сирија, Валид ал-Моалем (79), долгогодишен министер за надворешни работи и десна рака на претседателот Башар ал-Асад, почина денеска. Министерството...

Свет 01.10.20 | 13:48

Кремљ: Навални и ЦИА работат заедно

Рускиот опозициски политичар, Алексеј Навални „работи со“ западните разузнавачки служби, изјави во четвртокот портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Говорејќи на прес-конференција,...

Балкан 08.07.19 | 21:02

Блискиот соработник го напушти Ердоган за да формира ривалска партија

Поранешниот заменик на турскиот премиер и еден од клучните луѓе во владејачката Партија за правда и развој на претседателот Реџеп Тајип Ердоган, Али Бабачан ја напушти...

Свет 12.04.19 | 09:45

Уапсен близок соработник на Асанж

Министерката за внатрешни работи на Еквадор, Марија Паула Ромо, соопшти дека е уапсено лице за кое постои сомневање дека е клучен играч на Викиликс, близок на основачот...