Ознака: сменет
Здравје 30.06.21 | 14:22

Декан на медицински факултет сменет бидејќи бил антиваксер

Крешимир Павелиќ, декан на Медицинскиот факултет во Пула, е сменет од функцијата, откако неговиот најнов антиваксерски настап беше остро критикуван во јавноста. Павелиќ...

Македонија 05.06.21 | 10:48

Сменет генерал Павле Арсоски, на негово место е именуван генерал Бесник Емини

Согласно Правилото за воен протокол по предавањето на военото знаме е извршено примопредавање на должноста командант на КО, помеѓу генерал-мајор Павле Арсоски и бригаден...

Македонија 16.03.21 | 12:05

Поповиќ: Каков дополнителен доказ треба да прикаже „360 степени“ за Рашковски да биде сменет?

Лидија Димова беше разрешена по само една прес-конференција на ДКСК, забележува Миша Поповиќ, постар истражувач во Институтот за демократија на теми поврзани со антикорупција. Каков...