Ознака: Смедерево
Балкан 24.01.24 | 19:19

Се дружеле, биле заедно на слава, па го избодел и го исфрлил во двор

Зоран Ј. (41) од Смедерево, кој во неделата беше уапсен под сомнение дека го убил Игор Ивановиќ (37), откако претходно се дружеле и биле заедно на прослава, на денешното рочиште...

Балкан 01.09.23 | 10:31

Сопственик на стан се разнел со бомба во Смедерево, оти кираџиите не му плаќале

Сопственик на стан во Смедерево, Србија, синоќа се разнел со експлозивна направа, тешка неколку килограми, по расправија со станарите околу киријата, пренесуваат српските...

Балкан 31.08.23 | 21:41

Силна експлозија вечерва во Смедерево, се стравува дека има и жртви

Силна експлозија одекнала во центарот на Смедерево, Србија нешто пред 21 часот, јавува Инстаграм профилот „192_rs“. Како што се наведува, се стравува дека има жртви. Полицијата...

Култура 30.05.22 | 18:54

Претставата „Ана Каренина“ во режија на Дејан Пројковски победник на „Денови на Нушиќ“ во Смедерево

На завршната вечер на 39-то издание на престижниот Театарскиот фестивал „Денови на Нушиќ“ во Смедерево, Србија, свечено беше прогласен победникот на Фестивалот, претставата...