Ознака: слон
Калеидоскоп 24.06.21 | 17:33

Слон усмрти 14 лица во Индија

Слон, кој се одделил од стадото, за еден месец усмртил 14 лица во државата Џарканд, на истокот од Индија. Само во последните 24 часа три лица починале од последиците од повредите...

Калеидоскоп 08.05.21 | 22:25

Експертите на Фенг Шуи тврдат дека секој треба да го има овој предмет во својот дом

Милиони луѓе низ целиот свет веруваат во правилата на фенг шуи, а многумина ги кажуваат сите придобивки кои ги искусиле од овие правила за распоредување. Според ова...

Калеидоскоп 29.01.21 | 15:14

Oд што масовно умираат слоновите во Афркика?

Властите во Боцвана започнаа истрага за причините за ненадејната смрт на 11 слонови во еден од резерватите во земјата. Според Министерството за животна средина, природни...

Скопје 25.07.20 | 14:13

Евакуирана скопската зоолошка – слон турнал столб за електрична енергија

Денеска во зоолошката градина се случил инцидент откако еден од слоновите удрил во столб, предизвикувајќи прекин на струјата. Веднаш реагирало обезбедувањето и посетителите...