Ознака: слетување
Свет 27.12.19 | 10:58

Авион принудно слета во Русија, откажал автопилотот

Авион на ирачка авиокомпанија денеска принудно слета на аеродромот во Ростов на Дон, јужна Русија, по откажување на автопилотот. Авионот безбедно слета во 11.18 часот...

Македонија 13.11.19 | 16:58

Детали за приземјувањето на владиниот авион

Капетанот на владиниот воздухоплов попладне во контролата на летање на Скопскиот аеродорм пријавил ситуација за итност поради предното тркало и по процедурите безбедно...

Македонија 13.11.19 | 16:42

Владиниот авион принудно слета во Скопје премиерот во заминување Заев не стаса до Солун

Владиниот авион со кој премиерот во заминување, Зоран Заев, денеска полета од аеродромот Скопје, за утре и задутре да учествува на годинашниот Самит во Солун, кој е под...

Свет 20.08.19 | 13:13

Авион на „Ер Франс“ принудно слета во Луксембург

Авион „Ербас А319“ на авиокомпанијата „Ер Франс“ утрово принудно слетал во Луксембург поради „вонредни причини“. Авионот полетал од московскиот аеродром Шереметје...

Балкан 07.06.19 | 12:20

Авион од Истанбул слета во Дубровник со отворени врати

Авион Ербас А 320-232 на Туркиш ерлајнс, кој летал од Истанбул, утрово при слетување на аеродромот во Дубровник пријавил проблем со хидрауличниот систем на шасијата. Како...

Калеидоскоп 14.05.19 | 14:55

„Викиликс“ објави видео и тврди: Слетувањето на Месечината всушност беше во Невада

Најновата снимка што ја објави Викиликс, наводно, прикажува исечоци од снимањето на лажирано слетување на Месечината. На снимката може да се види реакција на екипа сниматели...

Свет 12.02.19 | 18:33

Снимката од страшното слетување која го обиколи светот

Снимката која деновиве брзо се прошири на социјалните мрежи прикажува едно застрашувачко слетување на авион кој се одбива од тлото и продолжува да лета. Имено, авионот...