Ознака: Славчо Поповски
Сервиси 03.09.23 | 08:59

Доаѓа есен, температурите паѓаат за десет степени, се очекуваат и дождови

Под влијание на влажен и значително постуден воздух од север, од утрешната ноќ, а особено во понеделник времето во Македонија ќе биде претежно облачно и многу посвежо...

Сервиси 07.03.23 | 21:54

Славчо Попоски најавува пролет многу наскоро – еве кога да очекуваме високи температури

Под влијание на топла воздушна маса од југ во периодот кој што ни следува времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер...

Сервиси 26.06.22 | 20:06

Славчо Попоски најавува многу топло време под влијание на воздушна маса од Африка

– Под влијание на МНОГУ ТОПЛАТА воздушна маса од Африка, во следните денови и понатаму времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност....

Сервиси 25.06.22 | 19:12

Славчо Попоски најавува невреме

– Под влијание на МНОГУ ТОПЛАТА воздушна маса од Африка, во следните денови времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност. Во попладневните...

Сервиси 20.04.22 | 19:50

Славчо Поповски најавува празник со летни температури

– Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален дожд, како и со услови за ретка појава на грмежи. Денес...

Сервиси 06.12.18 | 16:51

Понесете со себе капа и шал, доаѓа уште постудена ноќ

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од...

Сервиси 04.12.18 | 13:28

Славчо ѝ помага на Владата: Засилениот ветер ќе го намали загадувањето

Засилениот ветер од северен правец кој ќе започне уште во текот на претстојната ноќ и ќе дува и во текот на утрешниот ден (среда), значително ќе го намали загадувањето...