Ознака: скафандери
Македонија 20.04.21 | 15:13

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против пратениците со скафандери и спикерот Џафери

Македонија мора да биде држава во која што законите и Уставот важат подеднакво за сите. Поради основано сомневање за прекршување на Кривичниот законик, а особено во...

Македонија 20.04.21 | 09:14

Нема најава за пратеници во скафандери: Во собрание продолжува 34 седница

Собранието денеска ќе ја продолжи 34. седница, на чиј дневен ред се повеќе предлог-закони во прво читање. Пратениците ќе расправаат за Предлог-законот за изменување и...

Македонија 19.04.21 | 20:37

Стојаноска: Мора да има одговорност за пратениците кои го загрозија здравјето на сите пратеници, собраниските служби и новинарите

Вчера во собранието на Република Македонија се одвиваше скандал од невидени размери кои што здравјето беше загрозено, не само на пратениците, туку и на сите собраниски...

Македонија 18.04.21 | 22:38

За скафандерите и еднаквоста: Зошто не ни дозволивте во скафандери да го видиме брат ми за последен пат, барем да го идентификуваме?

Кога сме кај пратеничката, скафандерите и еднаквоста, еве едно човечко прашање до владата од сестра чија фамилија изгубила најблизок од компликации од Ковид19. Емотивното...

Македонија 18.04.21 | 15:37

Мицкоски: Oва сега во Собрание е тероризам, а не „27 април“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагира на тоа што во Собранието се носат позитивни пратеници. Според него, ова сега што се случува во Собранието е тероризам...

Економија 30.09.20 | 22:01

Се плаќало и по 448 денари за една маска, 1.788 за скафандер

Вкупно 6,7 милиони евра чинат договорите за итни јавни набавки на државните институции за заштита од коронавирусот склучени во првите шест месеци од кризата. За 68 отсто...

Македонија 29.04.20 | 21:19

Николоски: Првите скафандери употребени во државата биле донацијата од Унгарија, откри Николоски

Речиси 20 проценти од сите заболени во Македонија се медицински персонал, а тоа е резултат на тоа што медицинскиот персонал на почетокот немаше никаква заштитна опрема...

Балкан 24.10.19 | 12:30

Неверојтана глетка: Гласачките ливчиња од Србија се броеја во скафандери

По прекинот на броењето на гласовите од Србија на 13 октомври, поради наводно труење, службениците на Централната изборна комисија на Косово, започна процесот на верификација...