Ознака: шминка
Естрада 17.01.22 | 15:30

Дарко Лазиќ со сменет личен опис: Објави фотографија што направи хаос на социјалните мрежи

Српскиот фолкер, Дарко Лазиќ, повторно ги шокира фановите на социјалните мрежи. Последниот таков потег на дарко дојде кога објави своја фотографија со нападно нашминкано...

Мода и убавина 15.04.21 | 20:59

Внук целосно ја трансформираше неговата баба, 86-годишната Милоратка од Ивањица

Српскиот моден уметник и стилист Александар Драмиќанин ѝ направи драстична трансформација на својата 86-годишната баба Милоратка. Објавата на уметникот стана вистински...

Мода и убавина 24.08.19 | 10:17

Шминкер од Косово е светски хит – откај него не излегла унакажана невеста

Шминкерот Арбер Бутиќи живее и работи во Призрен, а благодарение на неверојатните трансформации на невестите го привлекол вниманието на светските медиуми. Арбер на...

Мода и убавина 11.05.19 | 11:43

Шминкерката ги откри триковите за убавина што ги користела Лејди Ди

Принцезата Дијана, меѓу другото, остана запомнета и како икона на убавината. Иако беше природна убавица, Дијана била свесна за моќта на шминката и средената фризура...

Калеидоскоп 24.01.19 | 11:23

Касандра објави селфи без шминка, ретко кој би ја препознал

Венецуелската актерка, Кораима Торес која сега има 45 години, домашната публика ја запозна во 1997 година во серијата „Касандра“. Таа беше во главната улога на оваа популарна...