Ознака: шахта
Црна хроника 10.04.21 | 16:37

Трагедија: Во шахта пронајдено безживотно тело на работник

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за селото Бучим,...

Скопје 08.04.21 | 15:24

Шахта длабока три метри од ноември стои отворена кај Педагошка

Ако некој се искрши, пак одговорности ќе префрлате, пишува актерот Сашо Тасевски за длабоката шахта која веќе три месеци стои отворена во Тафталиџе. Дупката, шахта е...

Скопје 20.01.21 | 13:00

Возачи внимавајте: Украдени шахти на „Илинденска“ и „8-ми септември“

Во текот на минатата ноќ на булеварите „Илинден“ и „8-ми Септември“ и улицата „Карпошево Востание“ во Скопје, украдени се капаци од шахти и решетки од сливници. Како...

Црна хроника 12.02.20 | 10:36

Скопјанка паднала во отворена шахта, со тешки повреди пренесена на Клиники

Скопјанка е тешко повредена откако паднала во отворена шахта оставена на гробиштата Камник. Случајот во СВР Скопје, вчера го пријавил нејзиниот сопруг В.С., според кој...

Црна хроника 05.11.19 | 13:15

Седумдесет и седумгодишник од Тетово починал по пад во шахта

Тетовец на возраст од 77 години починал по пад во водоводна шахта, информира денеска СВР Тетово. Настанот се случил вчера во дворот од неговата куќа. Околу 11 часот и 30...

Калеидоскоп 11.09.19 | 10:04

Го барале неколку часа: Дете паднало во шахта во Будва, во цевката минало стотина метри

Шестгодишниот Петар Дулетиќ од Будва, исчезнал вчера во претпладневни часови во близина на еден од рестораните во градот. Потоа следела голема акција во која полицијата,...

Црна хроника 05.09.19 | 16:47

Скопјанец починал по пад во шахта

Седумдесет и тригодишниот А.П.(73) од с.Љубанци, скопско, вчера попладне бил пронајден починат кај автобуската станица во селото. Како што пријавиле Итна медицинска помош...

Македонија 21.06.19 | 12:42

Битола сливник, а Велес – капак

Украдениот капак на канализациона шахта на ул. „Киро Ќучук“ е заменет со нов, соопштија од ЈКП „Дервен“ во Велес. Вчера, пак, од ЈП „Нискогардба“ Битола соопштија...