Ознака: Селце
Црна хроника 16.04.24 | 14:58

Ставен е под контрола пожарот над тетовско Селце

Шумскиот пожар над тетовско Селце по шест дена е ставен под контрола, информираат од Национален парк Шар Планина. Пресвртот се случил денеска, при што иако пожарот почнал...

Црна хроника 15.04.24 | 20:24

Над 50 тони вода исфрлија полициските хеликоптери во гаснењето на пожарот во селото Селце

Над 50 тони вода исфрлија двата полициски хеликоптера врз пожарот во атарот на селото Селце. Во денешната интервенција, која е на барање на Центарот за управување со...

Црна хроника 15.04.24 | 17:21

Со два полициски хеликоптери се гаси пожарот над тетовско Селце

Од Центарот за управување со кризи соопштија дека во тетовско Селце денеска два полициски хеликоптери учествуваат во гаснењето на големиот шумски пожар. Авионите на...

Црна хроника 14.04.24 | 19:58

НП „Шар Планина“: Пожарот над Селце не е локализиран, сè уште се шири

Национален парк „Шар Планина“ информира дека пожарот над село Селце не е локализиран, како што извести МВР и велат дека сè уште се шири. Тие објавија фотографија од...

Црна хроника 20.12.22 | 15:53

26-годишен син си го убил таткото во прилепското село Селце

Прилепската полиција го приведе 26-годишниот жител на прилепското село Селце со иницијали А.М. кој се сомничи дека по расправија во семејниот дом со остар предмет смртно...

Црна хроника 08.04.22 | 12:30

Син уби мајка во тетовско Селце

етириесет и петгодишник од тетовското село Селце ја убил мајка си во дворот од нивната куќа користејќи остар предмет. По добиената дојава осомничениот е приведен утрово...