Ознака: Сашко Николов
Македонија 13.10.21 | 09:11

„Моќта на потсвеста“ и „Најдоброто за Македонија“ – Јорданов и Николов си препорачаа книга за читање и памфлет

Кандидатите за градоначалници во емисијата Стадион на Канал 77 зборуваат својот карактер, човечките маани но и за своите литературни афинитети. Од книгите кои сакаат...

Македонија 12.10.21 | 19:03

Активистите бесни на Сашко Николов: Не сакаме уште еден мандат за убијци на животни!

Кога политичкото лицемерие и лакомост не познава граници! Д-р Сашко Николов по професија доктор, кој дал Хипократова заклетва, дозволи во својот мандат – масакр на...

Македонија 10.10.21 | 11:13

Јорданов: Вадите багери на улица на десет дена пред избори за да покажете демек нешто работите; Николов: Па, гледате дека врне

Во дебата на радио канал 77 во која учествуваа кандидатите за градоначалник на Штип, Иван Јорданов од ВМРО-ДПМНЕ директно му посочи на Сашко Николов од СДСМ, дека во...

Македонија 07.10.21 | 23:15

Паднаа маските во Штип

Секое чудо за три дена, а на СДСМ на Заев не му требаше ни толку. Откако Филипче ги искара непослушните социјалдемократи дека на митинзите треба да внимаваат и на ковид...

Македонија 07.10.21 | 21:31

Заев: Доаѓа време за покрупни проекти за општините

Доаѓа време на покрупни проекти за општините, изминатите четири години докажавме дека Владата има слух за општините, реализирани се над 7.000 проекти во сите општини,...

Македонија 30.08.21 | 08:30

Маричиќ: Ги зголемивме платите во сите сектори, пораснаа и пензиите

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, актуелен министер за правда, Бојан Маричиќ, вчера заедно со градоначалникот на Штип Сашко Николов разговараа со штипјани...

Македонија 22.08.21 | 19:24

Штипскиот градоначалник тврди дека пушењето и стресот се причините за високата смртност од ковид во Македонија

Начинот на живот, стресот и пушењето цигари се причини за високата смртност од ковид-19, вели лекарот Сашко Николов, градоначалник на Штип. Тој тврди дека 70 отсто од нашата...

Македонија 21.08.21 | 12:00

Јорданов до Николов: Ниту ја направивте клиничката болница во Штип, ниту модуларната ја опремивте целосно

Ги повикувам сите да се вакцинираат, но не може власта да воведува мерки со кои го ограничува правото на избор, не може да воведуваат мерки со кои го дели народот, вели...

Македонија 19.08.21 | 22:12

Радиолог од Прилеп го врати штипскиот градоначалник во реалноста и собра над 3.000 лајкови на коментарот

Изреволтиран од протестот против рестрикциите и пораките упатени на него, градоначалникот на Штип, Д-р Сашко Николов, се обрати преку социјалните мрежи. Да се критикуваат...

Македонија 17.07.21 | 13:08

Арсовски: Сашко Николов со Штип владее исто како неговото семејство со Баргала

Во само 10 месеци, новиот пулен и миленик на Зоран и Вице Заеви, градоначалникот на Штип, Сашко Николов, си го покажа правото лице, ова денеска преку прес-конференција...

Македонија 16.07.21 | 09:01

За 7 месеци „дизајнерот“ Николов успеа да подели плата од 2 денари во „Баргала“, да го остави Штип без вода на 40 степени и уште што ти не

Сашко Николов Сашко Николов е роден 30 јули 1980 година во град Штип, од татко Ѓорѓи, мајка Стерјана Николови, постаро дете од двајца браќа. Своето детство го поминува во...

Македонија 02.07.21 | 12:24

Штип ќе се нуди како туристичка атракција во агенциите низ Мармарис

Штип и Мармарис да бидат понудени како туристички дестинации што ќе биде од огромно значење за туризмот и стопанството на двете општини, договориле на средбата градоначалниците...

Економија 26.06.21 | 19:03

Стоте избркани работници од Баргала и дизајнираните обувки на градоначалникот Николов

Вработените на фабриката Баргала денеска излегоа на протест, барајќи си ги своите права. Имено од фабриката беа избркани 100-тина вработени лица, додека градоначалникот...

Црна хроника 11.05.21 | 13:40

Kривична пријава против градоначалникот на Штип за набавка на систем за зонско паркирање од 3.5 милиони денари

Пратеникот од ВМРО-ДПММНЕ Иван Јорданов поднесе кривична пријава против градоначалникот на Штип за основано сомнение за извршено влијание и сторен криминалпри неодамнешното...

Здравје 07.03.21 | 22:11

Штипскиот градоначалник во седумдневна самоизолација

Градоначалникот на Општина Штип, Сашко Николов во наредните седум денови е во самоизолација. Информацијата попладнево ја сподели на фејсбук профилот, а на кој пишува...

Македонија 10.02.21 | 20:12

Градоначалникот на Штип: Немам ништо против во нашите училишта факултативно да се изучува бугарскиот јазик

Градоначалникот на Штип Сашко Николов смета дека има услови да се изучува бугарски јазик во македонските училишта. „Во духот на добрососедството и подобрата комуникација...

Македонија 20.12.20 | 13:56

ДИК ги соопшти конечните резултати: Сашко Николов освоил 11.477 гласа, а Алија Јаоски 1696

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница ги соопшти конечните резултати од гласањето за градоначалник на изборите во Штип, што се одржаа на 13 декември. На...

Македонија 14.12.20 | 09:46

За Косте и Николов кафаните работат и после полноќ, ги нема специјалците да упаднат

За обичните смртници важат сите закони, а за моќниците се отвараат и кафани после полноќ, реагираат корисниците на социјалните мрежи коментирајќи ја фотографијата...

Македонија 13.12.20 | 22:14

Николов: Штип продолжува во сигурни раце

Во ова време на пандемија Штип и штипјани покажаа демократија, општествена одговорност и дека Штип ќе продолжи по патот на Европа, по патот во сигурни раце, рече Сашко...

Македонија 13.12.20 | 20:57

Николов ветува маски за сите откако сред пандемија тераше избори

На Градскиот плоштад „Слобода“ во Штип кандидатот за градоначалник на СДСМ Сашко Николов со членовите и симпатизерите ја слават, како што велат, победата на денешните...