Ознака: саша богдановиќ
Македонија 19.12.20 | 23:13

Богдановиќ: Не се согласувам со Заев, Југославија нѐ зближуваше

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ во гостување на Сител изјави дека Југославија не нѐ разделувала со Бугарија, како што рече премиерот Зоран Заев во...

Македонија 27.11.20 | 13:01

Богдановиќ: Верувам дека искрени се намерите на Црвенковски

За писмото на поранешниот претседател на државата, но и претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски и неговиот повик партијата да свика централен одбор, градоначалникот...

Скопје 22.11.20 | 23:55

Во Центар се гради објект без дозвола на местото на поранешниот објект „Хотел Плаза“

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, на Фејсбук објави дека градежен инспектор констатирал дека на поранешниот објект на „Хотел Плаза“ повторно се...

Скопје 20.11.20 | 14:22

На што ги троши кога не работи: Богдановиќ месечно од „Лимак“ добива околу 80.000 евра

Советночката во општина Центар Антоанета Трајковска се сомнева дека парите што ги добива општината од турската градежна компанија „Лимак“ поради доцнење со градежните...

Скопје 11.11.20 | 22:21

Прокува пропагандата на СДСМ и Богдановиќ: Фатена преписка со Тамара Тодевска

На социјалните мрежи исплива преписка меѓу градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ и пејачката Тамара Тодевска, од која може да се види како таа добива насоки ...

Македонија 24.10.20 | 13:53

Не го признава Косово: Функционерот Богдановиќ предизвика дипломатски скандал, а надлежните молчат

Саша Богдановиќ, градоначалник на општина Центар предизвика дипломатски скандал со низата скандалозни изјави. Градоначалникот на општина Центар и висок функционер...

Македонија 23.10.20 | 17:31

Алтернатива: Да се разреши Богдановиќ бидејќи не го признава Косово

Изјавата на градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, дека тој не ја признава државата Косово, дури тврдејќи дека „Косово е Србија“, покрај тоа што е скандал...

Македонија 19.10.20 | 20:47

Ој Косово, Косово, земјо моја сакана, земја на славните витези Лазар и Милош, испеаја на венчавката Богдановиќ и сопругата

Со српско знаме и со гости од Македонија и Србија викендов во манастирот Грачаница на Косово се ожени градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ (ЛИНК ТУКА). Ој Косово...

Македонија 19.10.20 | 18:54

Имавме кум, старосват и малку гости, му одговори Богдановиќ на Филипче

Имавме минимален број на гости на нашата свадбена веселба, рече градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ откако денеска актуелниот министер за здравство...

Твитови 18.10.20 | 23:13

На свадба кај Богдановиќ и српскиот платеник Вранишковски, одметникот кој плукна на нашата црква

Свадба е …Нека е за убаво…..И добро е што србинот Богдановиќ го билда својот национализам со свадба на Косово,… Gepostet von Приказни од булеварот am Sonntag, 18. Oktober...

Твитови 18.10.20 | 22:30

Филипче првин твоите да те слушаа, не ќе беше лошо

Забрана за свадби и прослави. Градоначалник и пратеник, прават во Србија и Турција. Супер ти се апелите Филипче, ама првин твоите да те слушаа, не ќе беше лошо. Забрана...

Калеидоскоп 18.10.20 | 19:34

На Косово се ожени градоначалникот на Центар Богдановиќ

Градоначалникот на Центар Саша Богановиќ денеска во Манастирот Успение на Пресвета Богородица во Грачаница се венчаше со Јелена Брауновиќ. Богдановиќ прво беше облечен...

Скопје 13.10.20 | 18:31

Јелена е неговата љубов: Градоначалникот на Центар ќе се венча на Косово

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, в недела во Косово ќе се венча со својата избраничка Јелена Брауновиќ. Тој за порталот ММС.мк изјавил дека со скопјанката...

Скопје 22.07.20 | 12:05

Богдановиќ: Oтстрануваме дел по дел од „Скопје2014“ со планот за Мал Ринг

Планот за Мал Ринг што денеска го презенетираме не го правиме за да протуркаме нешто, туку да отстрануваме дел по дел од проектот „Скопје 2014“. Мора да одиме чекор по...

Скопје 23.06.20 | 14:46

Градоначалникот Богдановиќ е негативен на ковид-19, ќе остане во изолација додека го чека вториот тест

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, е во самоизолација откако се потврдило дека секретарката на Општината е инфицирана со вирусот. На својот профил...

Скопје 23.06.20 | 13:16

Секретарката на општина Центар позитивна на ковид-19, се чекаат резултатите за градоначалникот

Маја Ралевска, секретарот на општина центар е позитивна на Ковид 19. Поради интензивните контакти тестирање направил и градоначалникот, Саша Богдановиќ. Неговите резултати...

Скопје 14.05.20 | 17:59

Саша Богдановиќ: 33 милиони денари не е само тревникот

Саша Богдановиќ, градоначалникот на Центар, општината која заеднички со Град Скопје ги промовираше новите амбиентални измени помеѓу градскиот плоштад и Градскиот...

Балкан 15.02.20 | 19:12

Вучиќ за државниот празник служеше печено месо, меѓу гостите и градоначалникот Богдановиќ

Србија денеска го празнува националниот празник Сретение. За големиот ден претседателот Александар Вучиќ приреди свечен ручек со бројни гости. Се служеа српски специјалитети...

Скопје 14.02.20 | 12:05

Богдановиќ, каде е ветената седумметарска кула за прочистување на воздухот?

Во збирката лажни ветувања наречена „За живот“, Саша Богдановиќ на центарци им вети дека ќе изгради револуционерен патент за прочистување на воздухот „The Smog Free Tower“,...

Скопје 20.01.20 | 20:26

Пазарџиите со свирежи го дочекаа Богдановиќ зашто доцеше – средба имаше, но договор не

Педесетина пазарџии со свирежи го дочекаа првиот човек  на Центар. Жестока дебата имеше меѓу нездовплните пазарџии од Зелен пазар и локалната власт. Конфликтот меѓу...