Ознака: сања јанакиески
Македонија 11.07.19 | 12:28

Состојбата на Миле се влошува, Апелација молчи, Народниот правобранител не одговара

Видно ослабен, нервозен, изнемоштен, конфузен – во ваква состојба е Миле Јанакиески, кој веќе 13 дена штрајкува со глад во затворот во „Шутка“, сведочат неговата сопруга...

Македонија 08.07.19 | 19:37

Сум била сведок на многу дoбpини на Миле, не разбирам зошто ова се случува

Македонската поп-пејачка Елена Ристеска му изрази поддршка на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески кој се наоѓа во притвop и штраjкува со глaд. Во...

Македонија 08.07.19 | 15:53

Вистината ќе излезе на виделина, но дали Миле ќе ја дочека здрав и читав

Деветти ден од притворањето на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески – деветти ден тој  штрајкува со глад во истражното оделение во затворот...

Македонија 06.07.19 | 22:32

Сопругата на Јанакиески: Политиката нема да се исчисти ако се изживуваш со Миле

Сопругата на поранешниот министер Миле Јанакиевски, Сања, се огласи на фејсбук, по како што вели, неправдата која се нанесува. Со долг емотивен статус тој се обрати на...

Македонија 21.02.19 | 17:15

Сопругата на Миле Јанакиески потврди дека бил претепан во затворот во Шутка: Спиро скокнал да го брани Миле

Сања Јанакиески, сопругата на ексминистерот Миле Јанакиески, во зијава за Сител потврдува дека Јанакиески бил претепан во затворот во Шутка. Адвокатите ме известија...