Ознака: Рози Мицкоска
Семејство 09.01.21 | 19:59

За 15 години брак букет со бели рози од Мицкоски за сопругата

Рози и Христијан Мицкоски прославиле пред Нова година 15 години од бракот а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на сопругата и подарил голем букет со бели рози. За празнувањата дома...

Калеидоскоп 07.01.21 | 10:36

Пандемијата нè научи дека не е важно што има на трпезата, туку дали сме сите на број: Празнично во домот на семејството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Пандемијата нè научи дека не е важно што има на трпезата туку дали сме сите на број, вели Рози Мицкоска, сопруга на претседателот на најголемата опозициска партија. Именденот...

Македонија 06.01.20 | 20:33

Рози го прекина шестгодишното „владеење“ на Христијан

Годинава во бадниковото лебче кое се дели во неговото семејство, паричката се паднала во парчето на Рози Мицкоски, сопругата на Христијан Мицкоски. Последните шест...

Македонија 01.10.19 | 11:01

И Мицкоски уживаше во спектаклот што го приреди италијанскиот шмекер

Италијанскиот шмекер Ерос Рамазоти приреди одличен спектакл синоќа во Скопје. Пејачот ја воодушеви публиката во Скопје нижејќи ги хитовите Un Altra Te”, “Cose de la Vita”, “Fuoco...

Семејство 04.01.19 | 18:17

Рози Мицкоска: Пет години наназад паричката за Бадник се паѓа кај Христијан

На Божик во семејството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, има двојно славење. Со сите православни обичаи се слави Христовото раѓање, но и именденот на домаќинот. За...