Ознака: Романци
Свет 24.02.24 | 20:38

Романци во Германија се претставувале дека се украински бегалци за добијат стан и парична помош

Романците во Германија се преправале дека се украински бегалци со цел да добијат пари за социјална помош и станови во земјата. Според локалните медиуми, измамниците...

Балкан 14.03.23 | 11:03

Во Валона запленети 260 килограми марихуана, уапсени се Романци

Полицијата во албанскиот приморски град Валона уапсила четворица романски државјани при обид да шверцуваат 260 килограми марихуана во две луксузни кампинг возила. Финализирана...

Црна хроника 26.02.22 | 16:20

Приведени двајца романски државјани поради измама, при претрес пронајдена поголема количина златен накит

Полицијата вчера приведе две лица од Романија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Пријавените на оштетениот му понудиле сет тенџериња,...