Ознака: Роберто Гарсија Парондо
Ракомет 04.06.19 | 00:17

Парондо со порака од плоштад: Оваа титула е за Вардар, за Скопје и за цела Македонија

Капитенот Стојанче Стоилов рече дека му се исполни желбата по втор пат да каже дека пехарот на Лигата на шампионите стигна во Скопје.,,Еден живот , една љубов “ , порачаа...

Ракомет 03.06.19 | 22:46

Гарсија Парондо: Секој Македонец вечерва треба да е среќен

Ова е многу добро, знаевме дека сме шемпиони, но оваа слика во Скопје е одлична. Јас мислев дека игравме добро, само им реков на играчите треба да мислите дека можеме....

Ракомет 02.06.19 | 21:26

Парондо: Немам зборови за моите момци и за нивниот подвиг

Тренерот на Вардар, Роберто Парондо по победата над Веспрем вечерва во финалето на „Фајнал фор“ турнирот во Келн изјави дека ова е неверојатен резултат за клубот и...

Ракомет 01.06.19 | 13:24

Четворица вардарци и Парондо во идеалниот тим пред Ф4

Пред ракометниот Фајнл фор турнир што се игра денеска и утре во Келн Европската ракометна федерација го објави најдобриот тим од досегашниот тек на Лигата на шампионите....

Ракомет 31.05.19 | 22:13

Парондо: Ако водиме во првите минути против Барселона, имаме шанси

Тренерот на Вардар Роберто Парондо во изјава за 24 Ракомет ТВ вели дека помина многу време од средбите од групната фаза и дека Вардар сега игра подобро. Од тие два дуели...

Ракомет 06.05.19 | 11:09

Прес конференцијата по мечот Сегед – Вардар заврши тензично исто како и натпреварот

РК Вардар синоќа обезбеди пласман на третиот Фајнл фор по ред откако беше поуспешен во двомечот со ПИК Сегед. По првиот меч во Скопје во кој македонскиот тим победи со...

Ракомет 06.05.19 | 09:25

Парондо го кренаа на раце, Џамбо им влезе во соблекувална

Вардаровото лудило во Унгарија го красеа и македонски навивачи кои никогаш не го оставаат тимот  сам. Во соблекувалната па играчите ги изненади Страхиња Милиќ, кој...

Ракомет 26.04.19 | 08:19

Парондо: Горд сум на играчите, тие се херои

Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо по вчерашната победа против ПИК Сегед (31-23) во првиот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите изјави дека е горд на играчите...

Ракомет 11.03.19 | 09:40

Парондо по поразот од Нексе: Цар беше несовладлив

Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо по синоќешниот пораз од Нексе во СЕХА лигата, изјави дека тимот одиграл добро и тој е помалку или повеќе среќен од играта...

Ракомет 02.03.19 | 23:05

Парондо: Задоволен сум од победата, одигравме одлични 50 минути

Тренерот на РК Вардар, Роберто Гарсија Парондо, е задоволен од победата против Монпелје и вели дека не е лесно да се победи два пати клупскиот првак на Европа. Задоволен...

Ракомет 16.02.19 | 21:27

Парондо: Миклер и заморот го решија победникот

Вардар попладнево дозволи целосен пресврт во второто полувреме и победа на Веспрем во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, а овој пораз во Лигата на шампионите очекувано...

Ракомет 06.02.19 | 23:25

Парондо по победата над Рајн Некар: Го натеравме противникот да греши

Вардар попладнево одигра фантастичен меч во Манхајм и со голема победа над Рајн Некар (30-27) се враќа во Скопје. Вардарци одиграа максимално фокусирано од првата до последната...

Ракомет 13.12.18 | 09:58

Парондо: Не одигравме најдобро, но важно е дека победивме

Тренерот на Вардар, Роберто Гарсија Парондо, е задоволен поради тоа што неговиот тим ја задржа лидерската позиција во СЕХА Газпром лигата откако вчеравечер го совлада...

Ракомет 05.12.18 | 21:10

Важно е Скопје да има два силни клуба

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар ги искажа своите очекувања во пресрет на македонската пресметка во СЕХА лигата против Металург. Секогаш кога играме...