Ознака: Ритопек
Балкан 22.08.21 | 17:13

Електро шокер, шал од Црвена Звезда, мелница за месо: Што се е пронајдено во викендицата на Веља невоља

Обвинителството на Србија објави што се е пронајдено во викендицата во Ритопек која служела за мачење на жртвите на кланот на Веља невоља. Насекаде во куќата имало траги...

Балкан 11.08.21 | 09:55

Требаше да се одврти дебел шраф: Заштитениот сведок откри како се влегувало во „кланицата“ на Веља невоља

Бојан Хрватин, некогашен член на групата на Веља невоља , а сега заштитен сведок до детали опиша како се влегувало во „кланицата“ во Ритопек каде Беливук и другарите...

Балкан 26.04.21 | 13:24

Напорно му било да ги касапи: Веља жртвите ги врзувал за цигла и ги фрлал во Дунав

Излегуваат нови грозоморни информации од злосторствата на Велимир Беливук. Како што пишува „Информер.рс“. Откако тој почнал да ги меле жртвите со машина за месо, тоа...