Ознака: режим
Сервиси 30.09.22 | 11:09

Жичарница од утре со ново работно време, јавниот превоз в недела со изменет режим на сообраќање

JСП Скопје информира дека Жичарницата од утре, сабота (1.10.2022 год) ќе работи од 10 до 18 часот, притоа 17-17.30 часот ќе биде последно возење од доле нагоре, односно 17.45 часот последно...

Скопје 18.09.22 | 08:43

Денеска посебен режим на сообраќај во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска со почеток во 08.00 часот, во организација на атлетски клуб Корруннерс, ќе се одржи атлетска улична...

Македонија 10.07.22 | 19:02

Кирјаковски: Наскоро буквално нема да имаме леб да јадеме, а на режимов приоритет му се бугарските неонаци ултиматуми

Наскоро буквално нема да имаме леб да јадеме и топлина да се згрееме, ќе има енормно аерозагадување поради сиромаштијата и скапата струја, инфлацијата ќе расте, надворешниот...

Македонија 12.11.21 | 10:51

Taравари: Вчера паднаа сите маски, peжимот се самопотврди

Денеска беше денoт кога паднаа сите маски, кога сегашниот режим се самопотврди, кога сите сведочевме и сведочиме кои сме и за што сме! Денеска конечно беше делегитимиран...

Сервиси 03.10.21 | 08:12

Важна информација за лицата кои користат автобуски превоз: Дел од линиите се со изменет режим

Поради одржување на „Скопски маратон 2021“ денеска во периодот од 7 до 14 часот дел од автобуските линии ќе сообраќаат по изменет режим од вообичаениот, соопшти ЈСП. Оттаму...

Економија 22.06.21 | 13:55

Стоилковски: Сè ќе поскапи заради расипништво на режимот

Сè ќе поскапи! Покачување на давачките за нафтата и горивата и најавеното драстично зголемување на цената на електричната енеригија е најлошата економска одлука којашто...

Сервиси 16.05.21 | 09:13

Посебен сообраќаен режим денеска во Скопје

Поради одржување на спортско-рекреативната трка „Прв до врв“ денеска во Скопје ќе има посебен сообраќаен режим. Трката започнува во 09:45 часот пред Музејот на Град Скопје....

Македонија 24.04.21 | 13:48

Пишман аџија – пред и потоа: Што сакате, демократија или peжим?

Зоран Заев пред пред само еден месец посочи дека црвстата рака и непочитувањето на туѓото мислење е симбол на еден режим притоа запрашувајќи ги граѓаните во каква Македонија...

Македонија 26.01.21 | 22:13

Срушија фиктивен режим, донесоа вистински

Каналот на Инфомакс е избришан на Јутубе…страната на Република исто така, Булеварко го дрндате за ташлаците, цели тимови праќаат репорти до шекеровскибег…И тоа...

Македонија 26.06.20 | 21:06

Касами: Kоалицијата со СДСМ е за да падне и другата алка од претходниот режим – ДУИ

Лидерот на Беса, Билал Касами во вечерашното обраќање од Тетово порача дека коалицијата со СДСМ е и за да падне и другата алка на претходниот режим, а тоа е ДУИ. Другата...

Сервиси 16.01.20 | 12:29

Изменет сообраќаен режим за Водици

В недела на 19 јануари поради манифестациите за верскиот празник Водици, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе воведе посебен режим на сообраќај...

Твитови 31.10.19 | 20:34

Бутнете ги ПМ честичките со пенкало!


Вести 27.08.19 | 10:46

Димитриевски: Јас за ова не рушев режим, вие да грабате на сите страни и да се правите Орлеанки

Уморен сум веќе од нарачани текстови и интригашења од луѓе кои ај што абер си немаат од работата, нè растурија и девалвираа по сите основи, освен за сликање и сплеткарање...