Ознака: рецепти
Црна хроника 01.06.20 | 09:55

Се запалил серверот на ФЗОМ, денеска нема да се издаваат рецепти

Поради проблеми во главниот сервер на Фондот за здравствено осигурување, денеска корисниците нема да можат да добијат рецепти. Според информациите на „Република“,...

Здравје 30.09.19 | 13:07

Од утре лек само со лична карта

Од утре стартува новата мерка на Фондот за здравствено осигурување со која се укинуваат квотите на лекови, со што граѓаните ќе можат да го подигнат потребниот лек од...

Здравје 12.09.19 | 15:29

ФЗОМ најави укинување на квотите за приватни аптеки

Од први октомври се укинуваат квотите за сите ПЗУ аптеки со кои Фондот има склучено договор, а се во мрежата на здравствени установи на Министерството за здравство....

Кујнски тефтер 30.04.19 | 12:57

Три преубави рецепти за варени јајца

Ако се двоумите какво јадење да приготвите употребувајќи ги преостанатите велигденски јајца, еве три супер идеи. Јајца полнети со печурки Намирници – 4 варени јајца,...

Калеидоскоп 26.04.19 | 00:03

Велик Петок – ден на малку јадење и многу молитви: Ова се рецепти за јадења на вода!

Во светиот и Велик Петок ги славиме светите, спасителни и страшни страдања на Господ Бог и Спасителот наш Исус Христос, коишто Он заради нас доброволно ги прими: плукањето,...