Ознака: распит
Црна хроника 25.07.22 | 16:48

Габриел Бајрам спроведен на распит за кражба на струја

Габриел Бајрам, син на починатиот пратеник Амди Бајрам, не се јавил на распит во полиција за копањето биткоени во ГТЦ, но се одзвал на поканата да слави со Владата во...

Македонија 08.04.22 | 22:06

Заврши распитот на Мухамед Зеќири

Во Основниот Кривичен суд – Скопје, вечерва заврши рочиштето пред судија на претходна постапка по барањето за определување притвор на генералниот секретар на Владата,...

Македонија 10.09.21 | 11:24

На распит вработените во изгорениот ковид центар во Тетово

Пациентите кои се спасени од пожарот во модуларната болница во Тетово се во релативно добра здравствена состојба и кај нив нема знаци на повреди од пожарот, изјави координаторот...

Балкан 13.07.21 | 11:42

Не знае дали ќе излезе жив: Борисов повикан на распит во полиција

Министерот за внатрешни работи на Бугарија му упатил покана за информативен разговор на екс-премиерот Бојко Борисов, соопшти лидерот на ГЕРБ, неочекувано појавувајќи...

Балкан 08.03.20 | 22:13

Поранешниот шеф на ОВК, Aзем Сиља на распит пред Судот во Хаг

Поранешниот генерален командант на Ослободителната војска на Косово (ОВК) Азем Сиља отпатува претпладнево за Хаг на распит пред Специјалниот суд за воени злосторства...

Македонија 29.10.19 | 22:53

Рускоска изјави дека му се јавила на Мицкоски, не ја исклучува можноста да биде повикан на распит

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека не ја исклучува можноста лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски да биде повикан на распит...

Македонија 24.09.19 | 13:03

Заврши распитот на Јанева, траеше помалку од час

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Јанева...

Македонија 24.09.19 | 12:02

Катица Јанева со лисици на раце на распит за „Рекет“

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена за случајот „Рекет“, околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје...

Македонија 23.09.19 | 13:30

Дуковски: Добивме известие за завршена истрага, а не сме ги виделе доказите, ниту пак Јовановски дал исказ

Под вакви околности нема да се даде исказ, рече адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, веднаш по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција....

Македонија 23.09.19 | 13:06

Боки 13 одбил да зборува, побарал прво да ги види доказите

Распитот на Бојан Јовановски во Обвинителството за организиран криминал и корупција, кој почна напладне, брзо заврши. Според неофицијалните информации од извори на...

Македонија 23.09.19 | 07:56

Боки 13 денеска пред Рускоска

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит денеска треба повторно да биде спроведен првоосомничениот за случајот „Рекет” Бојан Јовановски...

Македонија 22.09.19 | 09:17

Боки 13 утре, Катица на распит во вторник

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит се повикани осомничените за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица...

Македонија 21.09.19 | 13:59

Боки 13 во понеделник на распит кај Русковска

Првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски, во понеделник е повикан на распит во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, дознава Сител. Прв...

Твитови 05.09.19 | 23:23

А, за него распит?

И Бекам на распит. Ајдеее!!! pic.twitter.com/sUV3E7u0SD — Мијакот 🇲🇰 🇪🇺 (@Mijakott) September 5, 2019

Македонија 04.09.19 | 11:21

Ременски не кажа дали е повикана како сведок или како осомничена

Пратеничката од редовите на СДСМ, инаку почесна претседателка на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, Фросина Ременски, во моментов е на распит пред обвинителката...

Вести 04.09.19 | 09:42

Ременски дојде кај Рускоска

Пратеничката Фросина Ременски изутринава дојде во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да даде исказ во врска со случајот „Рекет“. По обелоденувањето...

Македонија 03.09.19 | 13:35

И Ременски пред Рускоска за „Рекет“

Пратеничката Фросина Ременски утре ќе даде исказ во Јавното обвинителство во врска со случајот „Рекет“, дознава „Плусинфо“. Ременски е почесна претседателка на Меѓународен...

Македонија 03.09.19 | 11:08

Бизнисменот Амзоски на распит за „Рекет“

Во Обвинителството за организиран криминал и корупциј во тек е распитот на бизнисменот Ардијан Амзоски, сопственик на фирмата „Дрим Билдинг“, кој утринава пристигна...

Македонија 03.09.19 | 10:13

Пандов: Ќе ги повика ли Рускоска, братучетка на Кабранов, „бардовите“ од 1ТВ на распит?

Ќе ги повика ли Рускоска, инаку братучетка на главниот уредник Кабранов, „бардовите“ од 1ТВ на распит, прашува денеска политичкиот аналитичар Александар Пандов. Пандов...

Македонија 02.09.19 | 09:47

Лила ѝ го привлекла вниманието на Вилма: И Филиповска на жешкото столче пред Рускоска

Водителката и блиска пријателка на Боки 13 Лила Филиповска утрово е на распит кај обвинителката Вилма Рускоска. Рускоска ја повикала Филиповска откако забележала дека...