Ознака: рака
Балкан 11.09.20 | 12:41

Си ја отсекла дланката, ама наместо 1,2 милиони евра отштета, добила затвор

Поради обид за измама на осигурителни компании, Словенката Јулија Адлешиќ е осудена на две години затвор, нејзиниот партнер Себастиен Абрамов на три години, неговиот...

Свет 03.05.20 | 11:43

Сепак имал операција: Раната на раката на Ким Џонг-ун ја кажа вистината

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за прв пат по 20 дена отсуство се појави во јавноста. По неколкунеделните шпекулации за неговото здравје, се појавија снимки кои ги...

Семејство 11.09.19 | 22:09

Што значи кога се носи црвен конец околу раката?

Носењето црвен конец околу раката против уроци е стара традиција меѓу словенските народи, а денес е најпопуларна во Бугарија, источните земји и следбениците на Кабала,...

Балкан 07.02.19 | 13:03

Се огласи и возачот кој ја откина раката на српската водителка – вака се случила несреќата

Се огласи и возачот на автобусот кој утрово ја откина раката на српската водителка Деа, и тоа на само две минути до нејзиното работно место. Се обидов да го избегнам автомобилот,...