Ознака: Рајко Дујмиќ
Естрада 05.08.20 | 17:57

Ова е сопругата на Рајко Дујмиќ што ја претепа пред неколку години

Лидерот на Нови Фосили беше 30 години во брак со Снежана.Тој за неа велеше дека е љубов на неговиот живот за која сакал и се оженил а не за жената со која има дете, синот...

Музика 05.08.20 | 09:19

Семејството одлучи да ги донира органите на Рајко Дујмиќ

Семејството Дујмиќ одлучи да ги донира органите на починатиот музичар Ратко Дујмиќ, откри хрватскиот композитор Ненад Нинчевиќ, еден од најблиските пријатели на фронтменот...

Естрада 04.08.20 | 19:44

Со него Југославија победи на Евровизија: Со овие хитови на Рајко Дујмиќ се растеше во осумдесеттите години

Фронтменот на Нови Фосили Рајко Дујмиќ кој почина денеска е еден од најдобрите композитори во поранешна Југославија. Со неговите хитови растеа и се заљубуваа генерации...

Музика 04.08.20 | 14:53

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

Почина Рајко Дујмиќ (65) , фронтменот на некогашната многу позната група „Нови фосили“, објавуваат хрватските медиуми. Како што пишуваат порталите во Хрватска, тој ја...

Естрада 30.07.20 | 08:23

Излетал од патот: Фронтменот на „Нови Фосили“ имаше сообраќајка

Рајко Дујмиќ, лидерот на „Нови фосили“ синоќа доживеја страшна сообраќајка откако излета од патот кај Равна Гора.Тој возел со голема брзина и удрил во камења за да...

Естрада 06.07.19 | 21:10

Фронтменот на „Нови Фосили“ во притвор – откажан настапот на Пивофест

Откриена е причината поради која „Нови Фосили“ го откажаа својот настап на овогодинешниот Пивофест во Прилеп. Како што пишуваат хрватските медиуми фронтменот на групата...