Ознака: работничка
Економија 22.12.20 | 11:44

Бремена кумановка ја доби првата кривична пресуда за кршење права во корона-криза

Работничка од приватен сектор во Куманово ја доби првата кривична пресуда за кршење на работнички права за време на корона-кризата, соопшти Кристина Ампева од „Гласен...

Црна хроника 11.12.20 | 17:02

Работничка повредена во фабрика, префрлена во болница

Повредена е 34-годишна работничка додека извршувала работни задачи во фабрика во Скопје, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи –  Вчера во Полициското...

Црна хроника 28.05.20 | 10:06

Повредена работничка во кавадаречка фирма

Вчера во 16.05 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека во Општата болница Кавадарци била донесена со тешки телесни повреди М.Д.С.(37) од с.Бегниште која...

Црна хроника 08.04.20 | 14:40

Млада работничка од трета смена тешко повредена на работното место

Ноќва во 04.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена К.Д.(22) од Скопје. Таа се повредила околу 02.20 часот додека извршувала...

Црна хроника 03.07.19 | 10:53

Несреќа во фабрика во Кавадарци, тешко повредена девојка

Вчера во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека во фабрика во Кавадарци работничката Е.П.Д. (30) се здобила се тешки телесни повреди додека извршувала работни...