Ознака: прстен
Балкан 08.06.21 | 20:50

Имале иста судбина како Србите: Ратко Младиќ носи прстен со индијански поглавица

Ратко Младиќ на денешната пресуда  носеше прстен од златен печат со црн полу-скапоцен камен.Овој прстен има посебна сиболика и му го подарил поранешен војник а на него...

Балкан 11.01.21 | 16:32

Ја запроси девојката на местото каде што за малку ќе загинеше во земјотресот: Љубовна приказна од Петриње

Хрватот Дејан Јаданиќ ја запросил својата сакана Ана Крзнаревиќ на рушевините во Петриње, на местото каде што за малку ќе го загубел животот, пред Домот на здравје во...

Естрада 17.08.20 | 18:29

Водителот Гоце извади прстен пред својата девојка Даниела

Водителот и новинар Гоце Андреевски ја побара за жена својата девојка Даниела, за време на одморот во Охрид. Убавите вести Даниела ги обелодени на својот фејсбук-профил,...

Сцена 16.08.20 | 10:16

Дунафка Трифуновска ќе се мажи, Ване Цветанов ја побарал за жена високо во облаците

Манекенката Дунафка Трифуновска ќе се мажи! Екс директорот на Агенцијата за спречување перење пари Ване Цветанов ја побарал раката во авион, на враќање од одморот од...

Вести 11.11.19 | 17:53

Скапоцениот прстен, наместо на ќерката, Цеца ќе ѝ го даде на снаата

Цеца Ражнатовиќ не може да ја скрие радоста од новиот член на фамилијата а тоа е снаата Богдана.Досега таа ја даруваше со подароци кои чинат околу 100.000 евра, а до свадбата...

Калеидоскоп 16.09.19 | 17:37

Го голтнала вереничкиот прстен поради сон, лекарите се шокирале

Џена Еванс од Сан Диего сонувала дека го проголтала својот свршенички прстен, а кога се разбудила сфатила дека тоа навистина се случило. Сонував многу чудна ситуација...

Калеидоскоп 10.08.19 | 22:48

Разведени сте? Сетете се кому сте ја давале бурмата да ја проба

Прстенот од рака не се дава никому да го пробува, особено невестата не ја дава својата бурма. Тој брак нема успее и ако веќе сте разведени, сетете се, дали некому, било...

Калеидоскоп 31.03.19 | 20:24

Сораја му кажа „да“ на Владимир: Се надевам дека никогаш нема да го откриете

Српските медиуми викендов објавуваат дека познатата старлета Сораја Вучелиќ, добила понуда за брак и дека ќе се омажи за богат Русин по име Владимир. Како што пренесува...

Мода и убавина 29.03.19 | 13:36

Зошто Кејт Мидлтон носи 3 прстени на домалиот прст?

Војвотката од Кембриџ е позната по префинетиот стил благодарение на минимализмот кој го негува со години. Сака накит, но исклучиво во умерени количини, па анализирајќи...

Живот 26.03.19 | 22:58

Папата не сака да му го бакнат прстенот

Видео снимката од папата Франциско, кој во италијанскиот град Лорето ја извлекува раката, додека верниците се обидуваат да го бакнат неговиот прстен, стана вирална...

Мода и убавина 14.03.19 | 17:08

Kолку чини свршеничкиот прстенот на Џенифер Лопез?

Поранешниот играч на бејзбол Алекс Родригез се сврши со својата долгогодишна девојка, светската музичка ѕвезда џенифер Лопез. Чинот на нивната свршувачка се случи...

Останати спортови 06.01.19 | 23:23

На некој паричка, на некој прстен: Македонскиот репрезентативец ќе се жени

На некој паричка се паѓа, а на некој прстен. Таа е моја. Вака македонскиот репрезентативец во одбојка, Александар Љафтов ја соопшти среќната вест на „Фејсбук“. Тој за...