Ознака: Принцезата Дајана
Калеидоскоп 14.01.20 | 14:41

Поранешниот телохранител на Дајана открива што кажал принцот Хари кога имал четири години

Поранешниот телохранител на принцезата Дајана, Кен Варф, се присетил како го слушал четиригодишниот принц Хари кој му велел на својот брат Влијам дека може да прави...

Естрада 07.10.19 | 18:30

Дијана и Ричард Гир цела вечер се голтаа со погледи, а потоа почна тепачката

Британскиот музичар Елтон Џон бил тесно поврзан со британското кралско семејство, но немал особено високо мислење за нив. Ова не било случај со принцезата Дијана. Според...

Калеидоскоп 02.10.19 | 11:13

Хари: Ја изгубив мајка ми, а сега Меган станува жртва на истите „моќни“ сили

На официјалната страница на кралскиот пар, принцот Хари објави долга изјава во која зборува дека неговата сопруга станува една од жртвите на британските таблоиди и...

Калеидоскоп 23.09.19 | 21:27

Меган и Хари пристигаа во Јужна Африка

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган, војвотката од Сасекс, ја започнале својата прва заедничка посета во Јужна Африка. Тие првиот ден го посетиле проектот...

Мода и убавина 11.05.19 | 11:43

Шминкерката ги откри триковите за убавина што ги користела Лејди Ди

Принцезата Дијана, меѓу другото, остана запомнета и како икона на убавината. Иако беше природна убавица, Дијана била свесна за моќта на шминката и средената фризура...

Калеидоскоп 19.12.18 | 18:50

Принцезата Дајана по разводот изгубила нешто што можело да ѝ го спаси животот

Бракот на принцот Чарлс и принцезата Дајана од Велс на “стаклени” нозе издржа полни 15 години. Во 1996 година кралицата во парламентот објавила дека принцот и принцезата...

Калеидоскоп 18.12.18 | 22:27

Поранешен агент на МИ5 призна: Ја убив принцезата Дајана, по наредба на…

80-годишниот пензиониран агент на МИ5, Џон Хопкинс имаше во јавноста низа запрепастувачки исповеди откако бил пуштен од болница во Лондон, каде му рекле дека му преостанале...