Ознака: Принцезата Дајана
Калеидоскоп 15.03.21 | 10:56

Меган фатена во уште една лага искажана во „искреното“ интервју кај Опра

Британските медиуми со недели се опседнати со интервјуто на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл дадено кај Опра, во кое открија доста задкулисни тајни за кралското...

Свет 03.09.20 | 09:44

Патологот кој последен ја видел Дајана е убеден: Да беше врзана ќе останеше жива

Патологот Ричард Шепард кој пред 23 години ја правел обдукцијата на принзецата Дајана отрива досега непознати детали. Ричард вели дека најчесто го прашуваат дали била...

Калеидоскоп 31.08.20 | 17:31

Пред трагедијата оставила и писмо за „секој случај“, а внатре го открила и нејзиниот убиец: Тажната судбина на Дајана

Принцезата Дајана во своето писмо до батлерот Пол Бурел ја предвидела својата смрт, сметаат некои од теоретичарите на заговор. Дајана загина на 31 август 1997 година, во...

Калеидоскоп 06.05.20 | 10:33

Се сретнале во лифт и истиот момент знаела дека тој е правиот: Ова бил единствениот маж кој принцезата Дајана го сакала

Пол Барел, долгогодишен батлер на Лејди Ди и личност кој се доверувала, откри пред неколку години детали од нејзиниот близок разговор со принцезата пред да го загуби...

Калеидоскоп 14.01.20 | 14:41

Поранешниот телохранител на Дајана открива што кажал принцот Хари кога имал четири години

Поранешниот телохранител на принцезата Дајана, Кен Варф, се присетил како го слушал четиригодишниот принц Хари кој му велел на својот брат Влијам дека може да прави...

Естрада 07.10.19 | 18:30

Дијана и Ричард Гир цела вечер се голтаа со погледи, а потоа почна тепачката

Британскиот музичар Елтон Џон бил тесно поврзан со британското кралско семејство, но немал особено високо мислење за нив. Ова не било случај со принцезата Дијана. Според...

Калеидоскоп 02.10.19 | 11:13

Хари: Ја изгубив мајка ми, а сега Меган станува жртва на истите „моќни“ сили

На официјалната страница на кралскиот пар, принцот Хари објави долга изјава во која зборува дека неговата сопруга станува една од жртвите на британските таблоиди и...

Калеидоскоп 23.09.19 | 21:27

Меган и Хари пристигаа во Јужна Африка

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган, војвотката од Сасекс, ја започнале својата прва заедничка посета во Јужна Африка. Тие првиот ден го посетиле проектот...

Мода и убавина 11.05.19 | 11:43

Шминкерката ги откри триковите за убавина што ги користела Лејди Ди

Принцезата Дијана, меѓу другото, остана запомнета и како икона на убавината. Иако беше природна убавица, Дијана била свесна за моќта на шминката и средената фризура...

Калеидоскоп 19.12.18 | 18:50

Принцезата Дајана по разводот изгубила нешто што можело да ѝ го спаси животот

Бракот на принцот Чарлс и принцезата Дајана од Велс на “стаклени” нозе издржа полни 15 години. Во 1996 година кралицата во парламентот објавила дека принцот и принцезата...

Калеидоскоп 18.12.18 | 22:27

Поранешен агент на МИ5 призна: Ја убив принцезата Дајана, по наредба на…

80-годишниот пензиониран агент на МИ5, Џон Хопкинс имаше во јавноста низа запрепастувачки исповеди откако бил пуштен од болница во Лондон, каде му рекле дека му преостанале...