Ознака: принцеза
Калеидоскоп 20.11.21 | 15:56

Сцената од балконот во Монако која ја расплака јавноста: Емотивна порака до најтажната принцеза на светот од нејзините деца

По десет месеци најтажната принцеза се врати во Монако, но сега веќе е на нова локација. Принцот Алберт откри дека неговата сопруга, принцезата Шарлин се наоѓа на лекување...

Свет 13.10.21 | 12:30

Холандската принцеза има дозвола да се омажи за лице од кој било пол

Холандската принцеза Катарина-Амалија, може да се омажи за лице од кој било пол, без да го загуби правото на круната, изјави холандскиот премиер Марк Руте. Катарина-Амалија...

Калеидоскоп 02.09.21 | 23:02

Се откажа од цело богатство, следејќи ја љубовта: Принцезата Мако го избра својот пат

Јапонската принцеза Мако, внука на царот Нарухито, планира да се омажи за своето долгогодишно момче Кеи Комура до крајот на оваа година и планира да одбие исплата од...

Калеидоскоп 04.05.20 | 21:10

Скандалозен документарец на Нетфликс, „Сан“ пишува дека содржи тврдења оти Дајана се обидела 4 пати да си го одземе животот

Документарецот под името „Being me: Diana“, која се најавува на Нетфликс, се занимава со мрачната страна на животот на најомилената принцеза во историјата – нејзините проблеми...

Свет 29.03.20 | 08:55

Шпанска принцеза почина од коронавирус

Шпанската принцеза Мариа Тереса (87) од кралското семејство Бурбон-Парма починала откако се заразила со коронавирус, пренесува „Мирор“. Братот на принцезата, 79-годишниот...