Ознака: преживеани
Свет 24.06.22 | 09:51

Авганистан ја прекина потрагата по преживеани од земјотресот

Авганистанските власти, два дена по големиот земјотрес, ја прекинаа потрагата по преживеани. На 22 јуни земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала...

Македонија 24.11.21 | 10:49

Роднина на преживеаните во Бугарија: Од вчера сме тука, докторите ни кажуваат дека се добро, но ги немаме видено

Еден од роднините на четворица од преживеаните, во изјава за медиумите бара од надлежните институции што побрзо да завршат сите процедурални работи во врска со телата,...

Македонија 24.11.21 | 10:00

Филипче: Сите седум пациенти ќе останат на лекување до петок во Софија

Сите седум пациенти ќе останат на болничко лекување до петок, а потоа ќе се направи план за нивен транспорт во Скопје, соопштија од Министерството за здравство за состојбата...

Македонија 24.11.21 | 09:42

Преживеан од автобуската несреќа помогнал да се спасат шест лица, но не и неговиот син

Еден од преживеаните во вчерашната несреќа е Орхан Алити. Тој заедно со српскиот државјанин Љуљзим Сулејмани го скршиле задното стакло и им помогнале на останатите...

Свет 17.12.18 | 16:27

Се урна медицински хеликоптер, нема преживеани

Во планинската област в близина на Порто, вториот по големина град во Португалија, се урна хеликоптер со четири лица, а се стравува дека сите се загинати. Португалската...