Ознака: превртен македонски автобус
Балкан 07.12.19 | 12:21

Македонски автобус се преврте во Србија, има повредени

Македонски автобус утрово се преврте во Србија на магистралниот пат Прокупље – Блаце, пренесуваат српските агенции. Според првичните информации едно лице е потешко...

Македонија 20.02.19 | 14:31

Четворица повредени сè уште во критична состојба

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, сè уште се во критична состојба. Двајца од нив се на Клиниката...

Црна хроника 16.02.19 | 11:26

Татко на две ќерки, љубител на фудбал – загинатиот е Ферди Касо од Гостивар

Триесет и деветгодишниот Ферди Касо од Гостивар е последната жртва од тешката сообраќајна несреќа кај Ласкарци, каде во попладневните часови на 13 февруари се преврте...

Црна хроника 16.02.19 | 10:51

39-годишен маж е последната жртва од превртениот автобус

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје, утринава во 5 часот почина уште еден од пациентите кои настрадаа во сообраќајната...

Црна хроника 16.02.19 | 10:24

15 жртва на тешката сообраќајка кај Ласкарци

Едно лице од повредените во несреќата кај Ласкарци, кој се лекуваше на Клиниката за реанимација и интензивно лекување во Клиничкиот центар, им подлегна на повредите,...

Црна хроника 15.02.19 | 11:26

Момче ја скрши раката кога скокна да помогне, но продолжи да извлекува повредени

Нехат Амети и Рами Пајазити се двајца од хероите кои завчера по несреќата кај Карпалак беа првите кои им помогнаа на повредените патници од превртениот автобус на Дурмо...

Македонија 14.02.19 | 22:31

Спасовски: Вечерва разговор со возачот, а досега покренати пет постапки за говор на омраза

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски очекува утре да има првични сознанија околу истрагата за вчерашната автобуска несреќа на автопатот Скопје-Тетово,...

Црна хроника 14.02.19 | 14:44

Уште еден 19-годишник во кобниот автобус

Деветнаесетгодишниот Ајдин Исмаили загина во тешката сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Скопје. Исмаили е меѓу најмладите загинати патници во превртениот автобус...

Црна хроника 14.02.19 | 14:30

Познати имињата на девет од 14 загинати кај Ласкарци

ОБНОВЕНО: 15:45 – Познат е идентитетот на сите 14 патници кои го загубија животот во вчерашната автобуска несреќа кај Карпалак. Слава им! Познати имињата на сите 14 загинати...

Црна хроника 14.02.19 | 14:26

Возачот на автобусот изјавил дека не се сеќава како се случила несреќата

Според извори во истрагата, возачот на автобусот во сопственост на компанијата „Дурмо турс“ изјавил дека не се сеќава како се случила несреќата јавува DW.mk. Одговорите...

Црна хроника 14.02.19 | 13:30

Студентот Бобан Аврамоски петта позната жртва

Со жалење ја добивме веста за нашиот студент на факултетот за дизајн и мултимедија Бобан Аврамоски кој го загуби животот во вчерашната сообраќајна несреќа што ја потресе...

Црна хроника 14.02.19 | 13:10

Познат идентитетот на пет од загинатите лица

Бесим Камбери од гостиварското село Сенокос е четвртата жртва од тешката сообраќајка кај Карпалак, чие име е објавено во јавноста. Неговата фотографија и информациите...

Македонија 14.02.19 | 11:40

Татко моли за информација: Синот бил во автобусот, но не знае што се случи со него

Таткото на Седат Реџепи повеќе од 15 часа е во потрага по својот син, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се преврте, пренесува ТВ21. Тој бил во сите болници,...

Македонија 14.02.19 | 11:24

Возачот на автобусот е пуштен на домашно лекување, бил свесен цело време

Возачот на автобусот на „Дурмо турс“ помина со полесни телесни повреди, а како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, тој е пуштен на домашно лекување. Премиерот...

Црна хроника 14.02.19 | 11:20

Болна тишина и остатоци на местото каде вчера се случи хорор

Ден по вчерашната трагедија, Нова Македонија објави видео од местото на несреќата. Во автобусот кој сообраќал на линија Скопје – Гостивар, имало 51 патник, а од нив...

Македонија 14.02.19 | 10:55

Мирисаше на бензин и се слушаше плач: Балканските медиуми за сообраќајката кај Карпалак

Медиумите од регионот јавуваат за вчерашната тешка сообраќајка што се случи на патот Скопје – Тетово и во која, засега, според официјалните информации, има 15 загинати...

Македонија 14.02.19 | 09:23

Седумина повредени сè уште во критична состојба

Седумина повредени, од кои четворица во Градската општа болница „8 Септември“ и тројца на Клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно...

Македонија 13.02.19 | 21:39

Ова се имињата на повредените во автобуската несреќа

Директорот на ГОБ „8 Септември“, Христијан Костов вечерва на роднините на повредените во тешката сообраќајка кај Карпалак им ги прочита имињата на згрижените пациенти. ...

Црна хроника 13.02.19 | 21:19

Повредената трудница е во стабилна состојба

Заменик-министерот за здравство Асим Муса изјави предмалку дека бремената жена која била патничка во автобусот е во стабилна состојба. Рече дека сите повредени се примаат...

Балкан 28.12.18 | 15:54

Уште една жена им подлегна на повредите, петта жртва од струшкиот автобус

Уште една жена починала од патниците што настрадаа во автобуската несреќа кај Лесковац на 16 декември, со што бројот на жртви од несреќата е 5, велат од Министерство за...