Ознака: прес конфренција
Здравје 26.02.20 | 20:00

Филипче закажа уште една прес-конфренција вечерва

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва во 20:30 часот ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата. Претходно, попладнево Филипче заедно со премиерот...

Македонија 26.02.20 | 16:46

ВО ЖИВО: Вонредна прес-конфренција на Спасовски, Филилче и д-р Караџовски

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, министерот за здравство Венко Филипче и д-р Жарко Караџовски од Институтот за јавно здравје се чека во секој момент да дадат изјава...

Македонија 04.02.20 | 11:10

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Македонија 26.01.20 | 14:15

Финансиерите на СДСМ земаат лиценци за одгледување канабис

Скандалот со хипер инфлација на лиценци за одгледување канабис зема се поголеми размери. Денеска ќе откриеме уште една компанија која земала лиценца од Заеви, а чиј...

Македонија 11.01.20 | 14:49

Арсовски: Обвинението за 27 април е од политички – мотивирачки цели за да се оцрни одредена политичка структура од опозицијата,

Нашиот став во однос на случувањата за 27-ми април е ист и непроменет, тоа е дека се работи за обвинение кое што е од политички – мотивирачки цели се со цел да се оцрни...

Македонија 25.11.19 | 12:40

Во живо: Прес во ВМРО-ДПМНЕ за дивеењето во МНТ

Следете ја во живо прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ по повод инцидентите во Македонскиот народен театар на која ќе се обратат Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 19.11.19 | 14:11

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски:

Македонија 19.10.19 | 14:12

Заев ја оцени како историска грешка на ЕУ што не донесе одлука за отворање преговори со Македонија

Зоран Заев, претседаттелот на Владата на Македонија ја оцени како историска грешка тоа што Европската Унија (ЕУ) не успеа да донесе одлука за отворање преговори со Македонија...

Свет 18.10.19 | 13:00

ВО ЖИВО: Прес на Туск и Јункер од Брисел

Во секој момент треба да започне прес-конференцијата на претседателот на Европскиот совет Доналд Туск и на претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер, кои...

Економија 03.09.19 | 16:10

Во живо: Прес-конференција на Заев и Нина Ангеловска

Премиерот Заев и новата министерка за финансии, Нина Ангеловска во 16:15 часот ќе одржат прес – конференција на којашто ќе соопштат детали за штотуку изгласаниот ребаланс...

Македонија 02.09.19 | 14:22

Почитувани господа од власта, ви дојде крајот

Еве веќе почнува и 5-тиот месец од истрагата за случајот „Рекет“, а дури сега почнаа да се викаат споредните соработници на Боки 13, а не нарачателите. Петтиот месец тече,...

Економија 02.09.19 | 13:54

Три години Македонија ги трпи последиците од најнеспособната влада од осамостојувањето

Предвремени избори треба и мора да има. Колку побргу, толку подобро и за граѓаните и за државата! Само тоа е спасот од оваа неспособна, расипничка и корумпирана власт,...

Македонија 02.09.19 | 11:14

Најавена прес-конференција на СОНК денеска во 13 часот

Денес со почеток во 13 часот во просториите на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура на Република Македонија ќе се оддржи прес-конференција во врска...

Економија 01.09.19 | 14:39

Место офанзива, добиваме економско фијаско, криминал и корупција

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски, денеска одржа прес – конференција на која говореше за актуелната економска состојба во земјата. Тој анализирајќи...

Македонија 14.07.19 | 15:06

Андоновска : На повидок нов скандалозен тендер за набавка на мамографи

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални...