Ознака: прашања
Македонија 29.04.21 | 09:05

МОН: Наставата воопшто не е замислена да се одвива на компјутери или таблети

Министерството за образование и наука (МОН) одговори на прашањата кои ги постави инженер по инфорамтика и дилемите во врска со дигиталните учебници, што МОН планира...

Економија 13.11.20 | 15:13

Гувернерката Бежовска без одговор на прашањата од опозицијата за Еуростандард банка

На денешната надзорна расправа во Комисијата за финансирање и буџет во Собранието на која што гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска беше повикана да одговори на прашања...

Македонија 01.10.20 | 23:57

„Може да ме прашате сè!“: Во недела Мицкоски во живо ќе одговара на прашањата на граѓаните

Во недела, 4 октомври со почеток во 20 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе имам сесија во живо на „Фејсбук“, на која ќе одговора на сите прашања на...

Македонија 30.07.20 | 19:40

Пензионерите ќе добиваат одговори на нивните прашања на отворена телефонска линија

Сојузот на здруженија на пензионери ќе отвори телефонска линија за пенионерски прашања Скопје, 30 јули 2020 (МИА) – Сојузот на здруженија на пензионерите на Македонија...

Македонија 21.06.20 | 15:59

Заев не сакаше да одговори за новите снимки и за бомбата во Ѓорче

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска одби да даде изјава за медиумите на местото „Три чешми”. Тој само направи увид на градежни работи. Прашања кои Заев му беа...

Македонија 08.08.19 | 14:53

Арсовски: Зоран Заев и Венко Филипче ја подготвуваат најголемата пљачка на Република Македонија

На денешната прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ, портпаролот на партијата Димче Арсовски истакна: Зоран Заев и Венко Филипче ја подготвуваат најголемата пљачка на Република...

Македонија 27.12.18 | 09:53

Денеска во Собранието пратенички прашања

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 72 седница на која пратениците ќе поставуваат прашања. Собранието вчера по скратена постапка ги донесе Законот...