Ознака: пранк
Калеидоскоп 12.07.21 | 11:29

Сакаа да се смешни на „Тик-ток“ – добија 3 години затвор

Судот во Казабланка го осуди на три години затвор на момчето што „на шега“ постави маса пред трамвај и седна да пие кафе. Споредниот актер и девојчето што го снимаше...

Свет 09.02.21 | 09:36

Јутјубер смртно застрелан додека снимал пранк како лажно ограбува

Видео од пранк наменето за „Јутјуб“ го чинеше 20-годишниот Тимоти Вилкс неговиот живот. Младиот Американец беше застрелан додека наводно се обидувал лажно да ограби...

Македонија 08.07.20 | 20:52

Го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти: Објавен разговорот на Заев со лажната Грета

Руските комичари Вован и Лексус денеска го објавија разговорот кој тогашниот премиер Зоран Заев го имал со „активистката против климатските промени Грета Тунберг...

Македонија 28.11.19 | 18:46

Зеколи: Кај и да е, Јосип Броз ќе му се јави

По информацијата дека премиерот во заминување Зоран Заев повторно правеше телефонски муабет со лажен соговорник, тој повторно се најде на мета на потсмев. Пранкерите...

Македонија 15.07.19 | 21:39

Латас: Бомба донела, бомба однела

Русите решија да влезат во војна со Заев. Ги ставаат во мирување плановите во Иран, Сирија, Украина, за наследничката на Меркел, Брегзит, спасување на Салвини од Русијагејт,...

Балкан 15.07.19 | 12:12

Вучиќ: Заев не знае ништо за преговорите помеѓу Србија и Косово

Разговорите на Заев со комичарите покажуваат дека тој ништо не знае и нема разговарано со некој кој знае нешто за преговорите помеѓу Србија и Косово, изјави српскиот...

Балкан 15.07.19 | 09:20

Вучиќ до Заев: Тој ми испрати извинување, јас кажав поздрав друже, што друго да му кажам

Српскиот претседател Александар Вучиќ, говорејќи вечерва на ТВ Пинк, меѓу повеќето теми, се осврна и на последата комуникација меѓу него и македонскиот премеир Зоран...

Македонија 13.07.19 | 21:01

„Око магазин“ на РТС: Зоран Заев – лажни разговори за стварната политика

Емисијата „Око магазин“ која се емитува секој работен ден на РТС во 18.25 часот и прави анализа на разговорите на Зоран Заев и Русите. Магазинот ги третира најактуелните...

Македонија 13.07.19 | 17:07

Заев нема државничка тежина – ем сака да се направи важен, демек е фактор, ем нема сила да се носи со информациите што ги има

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за телевизија Алсат М, истакна дека е разочаран од Зоран Заев кој како премиер наседнал на украински комичари и...

Македонија 13.07.19 | 11:08

Зајче, кога ќе бараш САД да ме апсат, осигурај се дека зборуваш со Трамп

Слушнав дека Зоран Заев ќе побара од САД да ме апсат, бидејќи им ги вадам на виделина нивните нивните злосторства и криминали кои ги имаат направено овие главните во...

Македонија 12.07.19 | 15:41

Украинската амбасадорка: За разговорите на Заев со „Порошенко“ дознавме од весници

Aмбасадорката на Украина во Македонија, Наталија Задорожњук, денеска кажа дека не биле информирани за комуникацијата на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои...

Македонија 12.07.19 | 09:18

Додека е жив Ватроломеј МПЦ нема да добие признание поради разговорите на Заев

Сега секоја надеж дека МПЦ ќе добие томос за признавање на автокефалноста од Вселенскиот Патријарх, додека е жив севеленскиот Патријарх ќе има сомнеж дека на МПЦ и доделил...

Македонија 12.07.19 | 08:54

Шекеринска очекува сајбер-упадите да продолжат

Разговорите на премиерот Заев со руските „комичари“ и измамници не ја ставиле во ризик безбедноста на земјата, смета министерката за одбрана Радмила Шекеринска, но...

Македонија 11.07.19 | 12:56

Овие фејк перформанси се приватни работи, не се акт од Руската Федерација

Ние сме пријатели со Русија и покрај нивното противење да станеме членка на НАТО, рече премиерот Зоран Заев, кој заедно со амбасадорот на Руската Федерација Сергеј Баздникин...

Македонија 11.07.19 | 09:30

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и „Порошенко“

Пратеникот Антонијо Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и...

Двоглед 10.07.19 | 21:10

Заев оствари разговор со Дедо Мраз, најавува чуда во Македонија

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев денес соопшти дека телефонски разговарал со Дедо Мраз кој му ветил дека на новогодишната ноќ на сите гласачи на СДСМ ќе...

Балкан 10.07.19 | 19:14

Харадинај реагира на разговорот на Заев за поделба на Косово со руските комичари

По синоќешните изјави на неговиот македонски колега, Зоран Заев, косовскиот премиер Рамуш Харадинај реагираше дека на маса сè уште е идејата за размена со територии...

Македонија 10.07.19 | 18:38

Цветанова: Премиерот е жртва на својата некомпетентност

Премиерот е жртва на својата некомпетентност и непочитување на дипломатските и безбедносните протоколи, вели поранешната министерка за кулура, професорката Ганка...

Македонија 10.07.19 | 17:30

Заев: Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или...

Македонија 10.07.19 | 15:22

Ексклузивно интервју со лажниот Петро Порошенко за митото, за елитното друштво и едно изненадување

Република стапи во контакт со лажниот укаински претседател Петро Порошенко, односно пранкерот Алексеј Стојларов – Лексус. Лексус за Република открива детали од...