Ознака: помфрит
Здравје 03.09.19 | 15:13

Тинејџер јадел само чипс и помфрит, па ослепел

Седумнаесетгодишник од Велика Британија го загубил видот поради лоша исхрана која се состоела исклучио од чипс и од помфрит. Лекарите во Бристол тврдат дека ослепувањето...

Калеидоскоп 24.07.19 | 19:13

Пукање во „Мекдоналдс“ поради ладен помфрит

Една жена е приведен во сојузната држава Џорџија откако испукала куршум во Мекдоналдс бидејќи наводно и послужиле ладен помфрит. Шефот на ресторанот во областа Гарден...

Калеидоскоп 24.07.19 | 13:04

Пукање во „Мекдоналдс“ поради ладен помфрит

Една жена е приведен во Џорџија откако испукала куршум во Мекдоналдс бидејќи наводно и послужиле ладен помфрит. Шефот на ресторанот во Гарден Сити, вели дека жената...

Здравје 17.01.19 | 11:13

Каде сѐ се наоѓа хемикалијата која предизвикува рак?

Во многубројни намирници кои секојдневно ги консумираме, пронајдена е исклучително токсична хемикалија одговорна за настанување на ракот и на многу други заболувања. Станува...