Ознака: полнење кутии
Скопје 31.10.21 | 14:07

Предупредување за полнење кутии: Сарај нема интерес за гласање, ќе одлучува ли ноќта за скопски градоначалник?

Ниска е излезноста во Сарај, што е и очекувано, бидејќи локалното население нема интерес да излезе на гласање. Оваа скопска општина доби градоначалник уште во првиот...

Македонија 29.10.21 | 13:42

Ковачки: Луѓе од СДСМ ни потврдија дека власта има план за полнење на кутии во Битола и Сарај и поткуп во повеќе општини

Власта е во паника, исто како и во првиот круг кога катастрофално изгуби, така и за вториот круг има ангажирано лица за поткуп на гласачите, предупреди на денешната прес-конференција...

Твитови 19.10.21 | 13:37

СДСМ во Центар овој пат сами си ги исклучувале лифтовите?

СДСМ во Центар добил: 2017 – 17.916 гласа 2021 – 8.160 гласа Најверојатно овој пат сами си ги исклучувале лифтовите. 🤔 — Emilijano (@EmilijanoJ) October 18, 2021

Македонија 17.10.21 | 17:40

Џабе отпечатоци на прст: Во Сарај наголемо се полнат кутии, набљудувачите избркани

Изборен скандал се случува во моментов во општина Сарај. Како што дознава „Република“ таму на неколку избирачки места се полнат гласачки гласачки кутии и покрај отпечатокот...

Македонија 16.04.19 | 22:50

Мицкоски: Дојде човек кој ми призна дека се полнеле кутии за време на референдумот, ОЈО знае за ова, а не реагира

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 објави скандал поврзан со гласањето на референдумот на 30-ти септември...