Ознака: покрив
Скопје 10.04.20 | 10:11

Го градеа два мандати, не издржа ни неколку месеци – прокапе покривот на ОУ „Киро Глигоров“

Попушти покривот на новоизграденото општинско основно училиште „Киро Глигоров” во населбата Капиштец во Општина Центар. Екипите денеска се на терен и работат на...

Скопје 27.02.20 | 10:35

Само што го реновираа, од невремето опустошено средно Хемиско

Меѓу поголемите штети кои вчера ги направи невремето во Скопје е и кровната конструкција на средното хемиско училиште „Марија Кири Склодовска“, која е речиси целата...

Калеидоскоп 20.01.20 | 19:00

Oпштина Лозово ќе ја вработи Атиџе и ќе ѝ го смени покривот на куќата

Градоначалникот на општина Лозово и даде ветување на Атиџе од Медена Земја дека ќе ја вработи во општината, но и дека општината ќе го реновира кровот на нејзината куќа. Денес...

Црна хроника 29.12.19 | 15:05

Трагедија во Кочани: Маж падна од покривот на куќата и починa

Трагедија викендов во Кочани- маж падна од покривот на својата куќа и почина. МВР информира дека во полициската станица Кочани било пријавено дека 63-годишниот Ј.А. од...

Црна хроника 27.12.19 | 10:41

Маж почина по пад од покрив

Вчера во 14.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека Ј.А.(63) од Кочани, при изведување градежни работи на кровот од неговата семејна куќа на ул.„Ѓорче...

Македонија 23.09.19 | 18:23

Нефи Усеини повика да се бранат покривите на неговите браќа

Советникот Нефи Усеини преку Фејсбук статус повика на протест против акцијата за уривање на дивоградбите во Охрид. Во статусот тој алудира на тоа дека не се уриваат...

Фудбал 10.08.19 | 20:34

Се сруши покривот на стадионот на АЗ Алкмар

На стадионот на холандскиот фудбалски прволигаш АЗ Алкмар се сруши дел од покривот. Соодветната фотографија од стадионот ја сподели на Твитер новинарот Брајан Вијкер. Паднатиот...

Скопје 27.02.19 | 15:04

Асоцијацијата на архитекти на Македонија смета дека ГТЦ треба да добие статус на културно наследство

Асоцијацијата на архитекти на Македонија одржа состанок во понеделникот на тема реконструкција на кровната тераса на ГТЦ кога била донесена едногласна одлука околу...