Ознака: план за инвестиции
Економија 02.06.21 | 16:31

Заев: Веруваме дека секоја криза е и можност и затоа ги објавивме овие големи проекти

Нема промена на даноците. Во првите пет месеци годинава, споредено со лани, имаме 20 проценти подобрена наплата, што значи дека економијата заживува, а значајно е што...

Економија 31.05.21 | 22:44

Јовановиќ: Aко се реализира планот на Заев за инвестиции со природните ресурси ќе располага мала група на моќни луѓе

Професорот и поранешен советник на Зоран Заев, Бранимир Јовановиќ,  за ТВ24 истакна дека планот за инвестииции треба да подлежи на ревизија, затоа што тој е нереален...

Економија 29.05.21 | 17:13

Заев претстави план за инвестиции: Вети автопати, Клинички центар, ветерни електрани…

Премиерот Зоран Заев го претстави Интервентниот план за инвестиции 2021-2027 на прес-конференција на која присуствуваа и Фатмир Битиќи, заменик на претседателот на Владата...