Ознака: петро порошенко
Свет 03.10.20 | 22:50

Состојбата му се искомпликува: Порошенко примен во болница

Петро Порошенко, поранешниот украински претседател, член на парламентот на таа земја, е хоспитализиран затоа што има воспаление на двете белодробни крила откако се...

Свет 30.09.20 | 08:44

Порошенко закрепнува од короната

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко преку својот Фејсбук профил соопшти дека се заразил со коронавирус, пренесоа британските медиуми. Поради инфекцијата,...

Свет 10.06.20 | 20:11

Не оној на Заев: Вистинскиот Порошенко „шурувал“ со странска разузнавачка служба

Украинското државно биро за истраги соопшти денеска дека се сомнева дека поранешниот претседател Петро Порошенко во 2018 година донел незаконска уредба што се однесува...

Македонија 14.01.20 | 14:42

Го претставуваше Вартоломеј како нечесник, а сега го злоупотребува за изборен маркетинг

Зоран Заев и СДСМ продолжуваат да ја злоупотребуваат власта и државата во изборни цели. Зоран Заев е бесрамник кој што нудеше поткуп и го претстави ГГ Вартоломеј, Вселенскиот...

Македонија 14.01.20 | 11:35

Како Заев нудеше мито за Вартоломеј: 150.000 евра не се проблем

По вчерашната средба на лидерот на СДСМ со Вселенскиот Патријарх Вартоломеј јавноста е загрижена за исходот од разговорот со првиот човек на православните верници....

Македонија 23.12.19 | 20:33

За Заев, Порошенко се вика Педро и е претседател на Унгарија

Зоран Заев во интервјуто за српски Пинк кога говореше како бил насамарен од руските пранкери рече дека тој бил многу отворен човек и оти неколкупати се слушал со Педро...

Свет 20.08.19 | 13:48

Порошенко ќе оди в затвор или ќе ја напушти Украина

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко или ќе се соочи со затворска казна или ќе мора да ја напушти земјата соочен со кривичните предмети против него покренати...

Твитови 27.07.19 | 13:46

„Илинденска“ да се преименува во „Петро Порошенко“

Паднаа првите предлози за преименување на улици и мостови во Скопје. Мои предлози: ▪️Булевар Илинденска во Булевар Петро Порошенко. ▪️Мост Гоце Делчев во мост Бојко...

Двоглед 12.07.19 | 12:02

Зоран Заев му честитa именден на Петро Порошенко

По повод големиот христијански празник Петровден премиерот Зоран Заев на својот драг пријател Петро Порошенко рано утрово му го честитал именденот преку WhatsApp. Мој...

Македонија 10.07.19 | 09:33

На лагата ѝ се кратки нозете, на Заев исто така

Зоран Заев вели дека се сретнал со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во Давос на економскиот форум што се одржа во јануари. Но, изгледа не било така,...

Свет 21.04.19 | 21:18

Комичарот Зеленски е новиот претседател на Украина

Украинскиот комичар Влодимир Зеленски победи во вториот круг од претседателските избори наспроти актуелниот претседател Петро Порошенко. Според анкетите, Зеленски...

Свет 05.04.19 | 12:08

Порошенко и Зеленски дадоа крв за анализа на дрога и алкохол

Актуелниот претседател на Украина Петро Порошенко и комичарот Влaдимир Зеленски, кои ќе се натпреваруваат во вториот круг од претседателските избори, дадоа крв за анализа...

Свет 08.02.19 | 22:02

Како да замолчиш новинарка што поставува „погрешни“ прашања?

Човекот од обезбедувањето знае како на свој начин да ја замолчи новинарката која му поставува незгодни прашања на претседателот на Украина, Петро Порошенко. Видео:...