Ознака: петро порошенко
Свет 20.08.19 | 13:48

Порошенко ќе оди в затвор или ќе ја напушти Украина

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко или ќе се соочи со затворска казна или ќе мора да ја напушти земјата соочен со кривичните предмети против него покренати...

Твитови 27.07.19 | 13:46

„Илинденска“ да се преименува во „Петро Порошенко“

Паднаа првите предлози за преименување на улици и мостови во Скопје. Мои предлози: ▪️Булевар Илинденска во Булевар Петро Порошенко. ▪️Мост Гоце Делчев во мост Бојко...

Двоглед 12.07.19 | 12:02

Зоран Заев му честитa именден на Петро Порошенко

По повод големиот христијански празник Петровден премиерот Зоран Заев на својот драг пријател Петро Порошенко рано утрово му го честитал именденот преку WhatsApp. Мој...

Македонија 10.07.19 | 09:33

На лагата ѝ се кратки нозете, на Заев исто така

Зоран Заев вели дека се сретнал со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во Давос на економскиот форум што се одржа во јануари. Но, изгледа не било така,...

Свет 21.04.19 | 21:18

Комичарот Зеленски е новиот претседател на Украина

Украинскиот комичар Влодимир Зеленски победи во вториот круг од претседателските избори наспроти актуелниот претседател Петро Порошенко. Според анкетите, Зеленски...

Свет 05.04.19 | 12:08

Порошенко и Зеленски дадоа крв за анализа на дрога и алкохол

Актуелниот претседател на Украина Петро Порошенко и комичарот Влaдимир Зеленски, кои ќе се натпреваруваат во вториот круг од претседателските избори, дадоа крв за анализа...

Свет 08.02.19 | 22:02

Како да замолчиш новинарка што поставува „погрешни“ прашања?

Човекот од обезбедувањето знае како на свој начин да ја замолчи новинарката која му поставува незгодни прашања на претседателот на Украина, Петро Порошенко. Видео:...