Ознака: петар колев
Македонија 23.09.21 | 14:05

Нова провокација: Бугарите во Македонија со писмо до Симовски бараат да имаат увид во резултатите од пописот

Директорот а Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, денеска доби уште едно отворено писмо поврзано со пописот, што е во тек. По првото, од првиот човек на Фондацијата...

Македонија 26.07.21 | 11:02

Колев: Бугарите треба да ги има во Уставот, може да бидат корисни во дијалогот Скопје-Софија

Лидерот на Граѓанско демократската унија, Петар Колев, за бугарската за БНТ изјави дека Бугарите, кои живеат во Република Македонија, би можеле да бидат корисни во дијалогот...

Македонија 23.06.21 | 11:09

Колев: Радев да не биде измамен од раката на срце и трепкањето, Заев не е искрен

Зоран Заев не е искрен со Бугарија и се надевам дека претседателот Румен Радев нема да падне во заблуда. Се надевам дека претседателот Румен Радев, со својот јасен и...

Естрада 15.03.21 | 19:44

Колев од пробугарската партија му порачува на Гарванлиев дека може да му се фатат

Петар Колев од пробугарската партија ГДУ излезе во одбрана на Васил Гавранлиев.Тој  му порачува да не се грижи и оти може само да му се фатат. Тој вели дека било „фатална”...

Македонија 06.11.20 | 17:57

Гду нема да учествува на избори во Штип: Апсолутна лудост е да има избори кога болниците се преполни

Од политичката партија ГДУ порачуваат дека во услови на корона криза кога болниците веќе се преполни, медицинскиот персонал истоштен, да бараш предвремени локални...