Ознака: Павле Богоевски
Македонија 25.04.21 | 18:52

Павле Богоевски: Какви уставобранители, тие се терористи!

Неколку илјади луѓе денеска протестираат од пред Влада до Собрание под мотото Демократија во Македонија и слобода за уставобранителите!“. Учесниците на протестот...

Македонија 18.03.21 | 20:14

Богоевски: Рашковски би требало веднаш да се врати од Мексико и да им биде достапен на органите

Вечерва во емисијата „Само вистина“ гостуваше Павле Богоевски кој што во своето гостување посочи дека не очекува, но се надева дека Рашковски побргу ќе се врати во...

Македонија 23.02.21 | 11:47

Се сеќавате на „шарените“: Револуцијата ги изеде своите деца, ги нема да кажат збор за Мијалков

Се сеќавате на слоганот „Секој ден во 6“. Не беше толку одамна. Потоа на „Нема правда нема мир“, па „ Ајмо звиждаљке“, „Правдата ќе ве стигне“…. итн. Автор на овие...

Македонија 01.02.21 | 20:05

Богоевски призна: Со СДСМ на власт криминалот цвета, а тоа го потврди и Извештајот на Транспаренси Интернешнл

Павле Богоевски при своето гостување во „Само Вистина“ посочи дека резултатите од Извештајот на Транспаренси Интернешнл се разочарувачки, особено на полето на борба...

Македонија 25.12.20 | 13:04

Павле Богоевски: Апасиев врши притисок да се реновира неговата семејна куќа во Велес

Активистот и поранешен пратеник Павле Богоевски на својот профил на Фејсбук сподели информација дека лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев, на 30 декември кога ќе се...

Македонија 09.09.20 | 15:52

Богоевски призна дека поддржал измени во Кривичниот законик за пратеничката Авировиќ да гласа за промена на името

За скандалозно признание какво што имаше поранешниот пратеник на СДСМ и водач на Шарената револуција во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија пред целата...

Македонија 23.07.20 | 12:09

Тасевски: Павле е горд што дал придонес во промена на името, преку тргување со гласовите и амнестијата на Крсто Вратарот и пријателите

И така Павле Богоевски Полчето призна дека е горд што дал придонес во промената на името, такашто се тргувало со гласовите и амнестијата на Крсто Вратарот и пријателите....

Македонија 22.07.20 | 23:06

Богоевски: Заев може да собере 61 пратеник и без ДУИ

Искрено се надевам дека ДУИ ќе оди во опозиција, не ја исклучувам опцијата дека Зоран Заев ќе собере 61 пратеник без нив, рече поранешниот пратеник Павле Богоевски на...

Македонија 03.07.20 | 15:10

Богоевски за Апасиев: Гајле му е за името и нацијата, само за политичкиот профит

Левица сега нема никаква допирна точка со идеалот кој го претставуваа младите луѓе што ја оформија во жарот на протестите, вели поранешниот учесник во тн Шарена револуција,...

Македонија 17.05.20 | 20:21

Панчевски: Среќа што ги „реновираа“ Детското одморалиште и Копанки

Владимир Панчевски потсети на уште една лага на СДСМ, дека ќе бидат реновирани Детското одморалиште на Пелистер и планинарскиот дом Копанки. „КАМПАЊА ЛЕТУВАЈТЕ ВО...

Македонија 26.02.20 | 21:38

Богоевски призна: Со Законот за ЈО не се спроведе потребната реформа

Поранешниот пратеник Павле Богоевски призна дека се донесе Закон за јавно обвинителство кој не одговара на она што и е потребно на Македонија за реформи во правосудството....

Македонија 11.12.19 | 14:25

Богоевски: ДУИ ветуваше дека Законот за јазици ќе ги биде усогласен со забелешките на Венецијанската комисија

Поранешниот пратеник Павле Богоевски на Фејсбук го искоментира однесувањето на ДУИ откако Венецијанската комисија се изјасни негативно за Законот за јазици. Според...

Македонија 06.10.19 | 20:55

Богоевски: Како еден од луѓето кои давал најголема поддршка на СЈО, не верувам во ниту една од другите постапки

Поранешниот пратеникот и некогашниот предвоник на “Шарената Револуција“ Павле Богоевски за Детектор вели дека и покрај тоа што е еден од оние кои најмногу протестирал...

Македонија 06.10.19 | 11:39

Калајџиев: Очигледно е дека „Рекет“ се развлекува и има поддршка од политички структури

Власта покажа дека не е подготвена да се соочи со големи афери и инциденти каков што е случајот „Рекет“, вели професорот по кривично право од Правниот факултет во Скопје,...

Македонија 23.08.19 | 17:27

Богоевски: Ние протестиравме за СЈО, но никогаш за Катица Јанева

Ние протестиравме во поддршка за СЈО, но никогаш не протестиравме за Катица Јанева, вели поранешниот пратеник и некогашен првоборец на „Шарената револуција“, Павле...

Македонија 20.07.19 | 22:46

Павле Богоевски: Разочарување од она што се случува со СЈО е мал збор

Разочарување од она што се случува со СЈО е мал збор – рече Павле Богоевски, поранешен пратеник и предводник на Шарената револуција. Смета дека и со новиот предлог закон...

Твитови 17.07.19 | 09:36

Павле кога пееше „Кате, Катерино“ и денес

Павле и Шарената – некогаш и денес. Павле Богоевски и шарената, Некогаш VS Денес. Песни и пејат на Катица. 🙊🙉🙈 pic.twitter.com/rpfFb0mZyB — Мартиан (@MartianFromMKD) July 16, 2019

Македонија 16.07.19 | 17:56

Богоевски: Да се ревидираат сите постапки кои Јанева и СЈО ги водело

Одговорноста е индивидуална, но и институционална. Горката вистина е следнава: Не може двете постапки, а посебно нивниот исход, да се третираат одделно и независно. Доколку...

Македонија 15.07.19 | 19:46

Богоевски: Одговорност и за оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

По денешното приведување на Бојан Јовановски и Зоран Милески, незадоволството расте и кај поддржувачи и функционери на СДСМ. Експратеникот Павле Богоевски, по денешната...

Скопје 29.06.19 | 14:41

Шекеринска, Царовска, Богоевски, јавни личности и амбасадори на „Парадата на гордоста“

На „Парадата на гордоста“ која денеска се одржа во Скопје првпат освен министри, пристуваа и јавни личности и амбасадори во државата. Меѓу нив беа в.д. амбасадорот...