Ознака: Павле Богоевски
Македонија 09.09.20 | 15:52

Богоевски призна дека поддржал измени во Кривичниот законик за пратеничката Авировиќ да гласа за промена на името

За скандалозно признание какво што имаше поранешниот пратеник на СДСМ и водач на Шарената револуција во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија пред целата...

Македонија 23.07.20 | 12:09

Тасевски: Павле е горд што дал придонес во промена на името, преку тргување со гласовите и амнестијата на Крсто Вратарот и пријателите

И така Павле Богоевски Полчето призна дека е горд што дал придонес во промената на името, такашто се тргувало со гласовите и амнестијата на Крсто Вратарот и пријателите....

Македонија 22.07.20 | 23:06

Богоевски: Заев може да собере 61 пратеник и без ДУИ

Искрено се надевам дека ДУИ ќе оди во опозиција, не ја исклучувам опцијата дека Зоран Заев ќе собере 61 пратеник без нив, рече поранешниот пратеник Павле Богоевски на...

Македонија 03.07.20 | 15:10

Богоевски за Апасиев: Гајле му е за името и нацијата, само за политичкиот профит

Левица сега нема никаква допирна точка со идеалот кој го претставуваа младите луѓе што ја оформија во жарот на протестите, вели поранешниот учесник во тн Шарена револуција,...

Македонија 17.05.20 | 20:21

Панчевски: Среќа што ги „реновираа“ Детското одморалиште и Копанки

Владимир Панчевски потсети на уште една лага на СДСМ, дека ќе бидат реновирани Детското одморалиште на Пелистер и планинарскиот дом Копанки. „КАМПАЊА ЛЕТУВАЈТЕ ВО...

Македонија 26.02.20 | 21:38

Богоевски призна: Со Законот за ЈО не се спроведе потребната реформа

Поранешниот пратеник Павле Богоевски призна дека се донесе Закон за јавно обвинителство кој не одговара на она што и е потребно на Македонија за реформи во правосудството....

Македонија 11.12.19 | 14:25

Богоевски: ДУИ ветуваше дека Законот за јазици ќе ги биде усогласен со забелешките на Венецијанската комисија

Поранешниот пратеник Павле Богоевски на Фејсбук го искоментира однесувањето на ДУИ откако Венецијанската комисија се изјасни негативно за Законот за јазици. Според...

Македонија 06.10.19 | 20:55

Богоевски: Како еден од луѓето кои давал најголема поддршка на СЈО, не верувам во ниту една од другите постапки

Поранешниот пратеникот и некогашниот предвоник на “Шарената Револуција“ Павле Богоевски за Детектор вели дека и покрај тоа што е еден од оние кои најмногу протестирал...

Македонија 06.10.19 | 11:39

Калајџиев: Очигледно е дека „Рекет“ се развлекува и има поддршка од политички структури

Власта покажа дека не е подготвена да се соочи со големи афери и инциденти каков што е случајот „Рекет“, вели професорот по кривично право од Правниот факултет во Скопје,...

Македонија 23.08.19 | 17:27

Богоевски: Ние протестиравме за СЈО, но никогаш за Катица Јанева

Ние протестиравме во поддршка за СЈО, но никогаш не протестиравме за Катица Јанева, вели поранешниот пратеник и некогашен првоборец на „Шарената револуција“, Павле...

Македонија 20.07.19 | 22:46

Павле Богоевски: Разочарување од она што се случува со СЈО е мал збор

Разочарување од она што се случува со СЈО е мал збор – рече Павле Богоевски, поранешен пратеник и предводник на Шарената револуција. Смета дека и со новиот предлог закон...

Твитови 17.07.19 | 09:36

Павле кога пееше „Кате, Катерино“ и денес

Павле и Шарената – некогаш и денес. Павле Богоевски и шарената, Некогаш VS Денес. Песни и пејат на Катица. 🙊🙉🙈 pic.twitter.com/rpfFb0mZyB — Мартиан (@MartianFromMKD) July 16, 2019

Македонија 16.07.19 | 17:56

Богоевски: Да се ревидираат сите постапки кои Јанева и СЈО ги водело

Одговорноста е индивидуална, но и институционална. Горката вистина е следнава: Не може двете постапки, а посебно нивниот исход, да се третираат одделно и независно. Доколку...

Македонија 15.07.19 | 19:46

Богоевски: Одговорност и за оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба!

По денешното приведување на Бојан Јовановски и Зоран Милески, незадоволството расте и кај поддржувачи и функционери на СДСМ. Експратеникот Павле Богоевски, по денешната...

Скопје 29.06.19 | 14:41

Шекеринска, Царовска, Богоевски, јавни личности и амбасадори на „Парадата на гордоста“

На „Парадата на гордоста“ која денеска се одржа во Скопје првпат освен министри, пристуваа и јавни личности и амбасадори во државата. Меѓу нив беа в.д. амбасадорот...

Македонија 28.06.19 | 12:11

Груевски и Богоевски досега не поднеле барања за апанажа

Поранешниот премиер Никола Груевски, кому Собранието му ја прифати поднесената оставка пред две недели, и пратеникот Павле Богоевски кој исто така поднесе оставка...

Македонија 12.06.19 | 21:02

Арсовски до Богоевски: Еве ти шанса да се бориш за демократијата, а да не си послушник на СДСМ

Вечерва во Топ Тема на ТВ Телма гостуваат портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, поранешниот пратеник од редовите на СДСМ Павле Боговески и Лилјана Поповска „ДОМ“....

Македонија 11.06.19 | 14:29

Мицевски: Барајте го дилерот на Богоевски, не таксистот

Нормално е пратеник да поднесе одговорност, ако е фатен во незаконски дејанија – рече Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ денеска на собраниската...

Македонија 11.06.19 | 13:37

Груевски и Богоевски веќе не се пратеници: Собранието ги констатираше нивните оставки

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 102. седница ја констатираше оставката од функцијата пратеник на поранешниот премиер Никола Груевски. На денешната...

Македонија 11.06.19 | 12:11

Павле Богоевски поднесе оставка на пратеничката функција

Пратеникот Павле Богоевски претпладнево до собраниските служби ја достави оставката, која ја најави на седницата на Комисијата за деловничко-мандатно и имунитетни...