Ознака: Панче Жежовски
Македонија 13.02.24 | 22:30

Тошковски: Побарав детално да се истражат одредени сомнежи во случајот со Вања и Панче

Oткако е поставен за министер дошол до одредени информации и сомнежи за тоа како се постапувало во случајот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, откри вечерва...

Македонија 06.01.24 | 14:49

Нови фотографии: Панче со еден од киднаперите на Вања на бензиска пумпа во Велес, ставил гориво за 500 денари

Српскиот политичар Срѓан Ного денеска објави ново видео и фотографии од исчезнуваањето на Панче Жежовски и Вања Ѓорчевска. Тој е убеден дека фризерот од Велес не е убиен...

Црна хроника 05.01.24 | 16:31

Нови дилеми за двете убиства: Објавени непознати снимки од Панче со киднаперите и исказ на таткото на Вања

Српскиот политичар Срѓан Ного објави исечоци од снимки и наметна нови дилеми во јавноста поврзани со убиството на 14-годишната Вања и 74-годишниот Панче. Тој најавува...

Црна хроника 04.01.24 | 20:18

Објавени се нови фотографии: „Цитроенот“ пред зградата на Вања, Панче во своето возило

Српскиот политичар Срѓан Ного на Твитер објави нови фотографии поврзани со киднапирањето на Вања Ѓорчевска и со исчезнувањето на Панче Жежовски. Ного тврди дека фотографиите...

Македонија 02.01.24 | 15:05

Чулев: Ќе има интерна ревизија за истрагата за убиствата на Вања и Панче веднаш по формирање на техничка влада

Веднаш по формирањето на техничката Влада, во рамките на МВР ќе се спроведе интерна ревизија на преземените дејствија во врска со истрагата за убиствата на Вања Ѓорчевска...

Црна хроника 20.12.23 | 10:33

Јанушев ја објави полициската телеграма – зошто МВР не го барала фризерот Панче?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на социјалните мрежи објави полициска телеграма која покажува дека полицијата уште на 24 ноември знаела дека Панче и неговиот...

Македонија 15.12.23 | 14:50

Кога лажеше Спасовски, кога велеше дека возилото на Панче не било пријавено или кога вели дека претпоставувале оти тој заминал со него?

Спасовски во обид да се спаси, дополнително се негира и се понижува пред цела јавност.Откако пред 10 дена тврдеше дека не го барале возилото на велешанецот Панче на системот...

Македонија 15.12.23 | 11:03

Спасовски: Немаше пријава за украдено возило, туку „исчезнато е лицето, а возилото не било тука“

Неоснованите и неаргументирани тврдења за текот на истрагата извршуваат уште еднаш убиство врз жртвите, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во...

Македонија 15.12.23 | 09:44

Поранешен началник: Палевски сигурно имал доушник во истрагата, затоа беше толку опуштен

Главното прашање е зошто полицијата не постапила според методологијата на работа, уште од убиството на Панче Жежовски, во тој случај евентуално можело да се избегне...

Македонија 13.12.23 | 19:16

Ковачки: Видовме три лаги и потфрлање на системот, ако го барале возилото на Панче можеби ќе беше спречено убиството на девојчето Вања

После прес конференцијата на Оливер Спасовски и обвинителот Бубевски излегоа многу недокажани работи, дури беа изнесени и неколку лаги. Тоа не натера да се позанимаваме...

Македонија 13.12.23 | 11:46

Спасовски: МВР анализира информации за нови аспекти од истрагата за убиствата на Вања и Панче

Министерството за внатрешни работи разгледува, анализира и обезбедува докази и информации за нови аспекти кои произлегуваат од истрагата за убиствата на 14-годишната...

Македонија 12.12.23 | 12:43

Документи дека Спасовски и МВР знаеле дека возилото на Панче е исчезнато четири дена и ништо не презеле

Доколку МВР водено од Оливер Спасовски ги преземеше сите мерки за пронаѓање на сега убиениот Панче и неговото возило, убиството на Вања можело да се спречи.Наместо инаетење,...

Македонија 11.12.23 | 11:20

Ковачки: Спасовски излажа за два клучни моменти од истрагата за киднапирањето и убиството на Панче и малата Вања

Оливер Спасовски ја излажа македонската јавност за два клучни моменти, рече на денешната прес-конференција Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Прво,...

Македонија 10.12.23 | 15:54

OJO: Истрагата за убиствата на Вања и Панче уште трае

Основното јавно обвинителство Скопје повторно апелира во текот на истрагата за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски да не се шират непроверени информации кои...

Македонија 09.12.23 | 18:24

Тие што по улици ги влечеа коските на Тамара, на Мартин, на децата од Смиљковско… сега обвинуваат за политиканство во убиството на Вања и Панче

Колумнистот Дарко Јаневски ги толкува изјавите на министерот Оливер Спасовски, но и на целата власт дека опозицијата уште еднаш ги убива жртвите, наспроти успешната...

Македонија 08.12.23 | 12:13

Страшо Ангеловски: Добив порака од Панче пред да биде убиен, полицијата не ми се обрати бидејќи смета дека не е битно за истрагата

Изјавата на лидерот на МААК Страшо Ангеловски дека лично се познавал со Панче Жежовски не привлече големо внимание во јавноста.Посебно беше интересна информацијата...

Македонија 08.12.23 | 09:39

ВМРО-ДПМНЕ: Останува отворено прашањето зошто возилото на Панче се движеше слободно по скопските улици и доведе до ново убиство

Пропустите во истрагата за убиството на Панче, чинеа живот. Останува отворено прашањето зошто возилото на Панче се движеше слободно по скопските улици и доведе до ново...

Македонија 07.12.23 | 14:49

Калајџиев: Поради реториката во јавноста, Палевски може да тврди дека не може да добие фер судење

Професорот по кривично право, Гордан Калајџиев, изјави дека првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски може лесно да тврди дека тука не може да...

Македонија 07.12.23 | 11:50

Дали е точно дека „Цитроенот“ на Панче три дена бил подготвуван за убиството на Вања?

Возилото со кое била киднапирана и убиена Вања е пријавено за исчезнато уште на 22-ри ноември во МВР, а веќе на 24-ти веќе е во Скопје, во пресот во продолжение ќе ги објасниме...

Македонија 05.12.23 | 23:34

Вечерва нови детали околу грабнувањето на Панче во Наредбата на ОЈО за истражна постапка против пет лица

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против пет лица, од кои четворица како соизвршители сториле две кривични дела...