Ознака: пајак служба
Скопје 20.04.22 | 17:08

ЈП ГП жртва на политички опструкции од МВР: Двапати неделно му пишуваме на Спасовски

На денешната седница на Советот на Град Скопје една од точките на дневен ред беше и Предлог одлука за давање согласност за усвојување на годишната сметка на ЈП Градски...

Скопје 11.03.22 | 13:01

Пајакот однел 64 возила парирани на улица, на тротоар или пешачки премин

Во текот на изминатата недела (03.03 – 09.03.2022 година) со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 64 возила од јавните површини. Непрописно паркираните возила се...

Македонија 14.10.21 | 12:33

Димитриевски: Купивме пајак возило за МВР, но работи селективно – во еден дел собира, во друг не влегува

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во Студио 10 на телевизија 24 истакна дека тротоарите се враќаат на граѓаните, по примерот...

Македонија 01.12.20 | 08:41

Асани не ме удри, ме повреди тоа што 30 колеги само стоеја кога повикав помош

Полицајката Јасмина Ангелеска Јаначковска, чиј случај со „пајакот“ пред две години стаса и до Обвинителстото поради вербалниот напад од партискиот функционер Беќир...

Македонија 30.11.20 | 12:33

Полицајката која си оди од МВР е истата која „се удри во пајакот“: Спасовски ја замолча за Асани, но не и за хаосот во МВР

Јасмина Ангелеска, која по 18 години служба го напушти Министерството за внатрешни работи и преку „Фејсбук“ објасни дека причините се „партиските послушници кои се...

Скопје 10.12.19 | 10:03

„Пајак“ кренал 163 возила во Општина Центар, а 111 казнети со блокатори

Скопје, 10 декември 2019 – ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје за седум дена санкционираа 274 непрописно паркирани...

Скопје 10.09.19 | 10:13

Казни за скоро 300 непрописно паркирани возила изминатава недела во Центар

На територијата на Општина Центар во изминатите седум дена се санкционирани 286 непрописно паркирани возила коишто го попречувале нормалното и безбедно одвивање на...

Твитови 05.09.19 | 23:00

Што би рекол Заев: Едно општество за сите…

#Пајакот на Оливер со Џанбдар внатре, лагано не ги виде 17 возила паркирани на булевар пред Мавровка, и прошиша накај #ДебарМало, таму ќе земе арачот. Како вика Димитров,...

Скопје 13.03.19 | 00:20

Алфите тепале девојка пред градинка во Дебар Маало за непрописно паркирање

Девојка од Скопје со свој Фејсбук статус упати порака до министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов и градоначалникот...