Ознака: Осигурување
Кариера 23.11.20 | 14:35

Бесплатно регистрирање за глобалниот настан „Иднината на осигурувањето во Европа“

Во организација на водечката меѓународна новинарска агенција „Ројтерс“ се организира Глобален настан насловен „Иднината на осигурувањето во Европа“. Настанот...

Економија 21.08.20 | 11:46

Земјоделците кои ги осигурале посевите имаат уште десет дена да се пријават за субвенции

Сите земјоделци кои веќе ги осигурале посевите или добитокот ќе можат до 31 август 2020 година да достават барање за добивање финансиска поддршка за полисите за осигурување....

Македонија 11.12.19 | 16:51

Кој ѝ платил на Катица Јанева полиса од 2.7 милиони?

Нови чудни детали поврзани со работењето на Специјалното јавно обвинителство и обвинителката Катица Јанева, откриваат документите до кои стигна „Економски Лидер“. Ниту...

Црна хроника 04.03.19 | 13:00

Над 800.000 евра отштета ќе исплати осигурувањето за сообраќајката кај Ласкарци

Осигурителната компанија „Еуросиг” ќе треба да исплати отштета од над 800 илјади евра за сообраќајката кај Ласкарци. Претседателот на Советот на експерти на Агенцијата...