Ознака: општина сарај
Скопје 26.01.22 | 16:45

Почна чистењето на големата депонија покрај езерото Треска во Општина Сарај

Град Скопје почна со чистење на дивата депонија покрај езерото Треска во Општина Сарај. Оваа депонија се простира на површина од 10.000 метри квадратни со повеќе од 5.000...

Црна хроника 01.05.21 | 17:25

Се пукало во Сарај: Тепачка меѓу две семејства завршила со престрелка, приведени десет лица

Полициски службеници во Полициска станица Ѓорче Петров вчера привеле десет лица по физичка пресметка меѓу две семејства од селата Буковиќ и Раовиќ, во Општина Сарај...

Скопје 01.09.19 | 21:52

Екрем Јакупи донирал земјиште пред 4 месеци во општина Сарај, а училиштето уште го нема

Основното училиште кое требаше да се изгради во Паничари, општина Сарај сеуште не мрднало од мртва точка иако Екрем Јакупи пред четири месеци донирал сопствено земјиште...

Македонија 13.08.19 | 13:39

Заев ми бараше да влијаам врз Судски совет, Шилегов да рушам само една платформа

Градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на денешната прес-конференција најави дека подготвува кривични пријави против претседателката и одредени членови на...

Скопје 25.07.19 | 09:40

Општина Сарај ќе гради хотел на езерото Треска

На вчерашната 147 седница беше усвоена Информацијата врз основа на која се овозможува општина Сарај да ја започне постапката за изградба на спортско-рекреативен центар...

Македонија 10.03.19 | 18:41

Силјановска: Ако ја сакаме Македонија, треба да ја чуваме заедно и обединети

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска оствари средба со граѓаните на Општина Сарај.   Пред присутните Силјановска...