Ознака: охриѓанец
Црна хроника 20.04.21 | 20:30

Охриѓанец излажан преку Фејсбук дека добил наследство од Франција, па останал без 4.300 евра

На 19.04.2021 година во СВР Охрид, 53 годишен жител од Охрид пријави измама сторена на 01.03.2021 на социјалната мрежа „Фејсбук”. Според пријавеното, преку порака што ја добил...

Македонија 04.04.21 | 17:15

28-годишен охриѓанец почина од ковид-19

Дваесет и осумгодишен охриѓанец ја загубиl битката со ковид-19, пренесуваат охридските портали. Според „Охриднет“, кои го објавуваат и идентитетот на младиот човек,...

Црна хроника 28.12.20 | 13:15

Млад охриѓанец загина во тешка несреќа кај Врбјани

Млад охриѓанец вчера загина во тешка несреќа кај село Врбјани. Како што соопшти МВР, околу 14,30 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, П.Н.(37) од Охрид, управувајќи...

Црна хроника 04.07.20 | 11:08

МВР со детали за удавениот охриѓанец: Влегол пијан да се капе

На 03.07.2020 во 14,20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Кеј Македонија“ во Охрид од водите на Охридското Езеро било извлечено безживотно тело на С.Ј.(49) од Охрид. Од...

Црна хроника 18.04.20 | 17:38

Пронајден e oхриѓанецот кој беше пријавен за киднапиран

Полициски службеници од СВР Охрид, во координација со полициски службеници од Секторот за општ и насилен криминал во МВР, синоќа околу 22.10 часот, го пронајдоа Б.П.(33) од...

Црна хроника 04.09.19 | 17:02

Приведен охриѓанец, се обидел да силува девојче

Во Полициската станица Охрид вчера е приведен Т.Р. од Охрид, откако 44-годишна жена пријавила дека тој се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка. Известен е Центарот...

Црна хроника 26.06.19 | 16:09

Кривична за охриѓанец кој нападнал полицаец

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Љ.О. (46) од село Белчишта, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,напад на службено лице при...

Црна хроника 14.05.19 | 15:27

Кривична за дилер од Охрид: Му продал цигара на ученик, му се слошило на час

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.А. (22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет...

Црна хроника 06.05.19 | 15:12

Кривична за охриѓанец – нападнал полицаец за време на ракоментен натпревар

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.П. (18) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,напад на службено лице при вршење работи од безбедноста“. На...

Црна хроника 14.04.19 | 15:32

Охриѓанец паднал на непристапен терен кај Канео, завршил со тешки повреди

Во СВР Охрид вчера околу 13.30 часот е добиено телефонско известување дека паднал маж на непристапен терен на потегот помеѓу Лабино и Канео во Охрид. Езерската полиција...

Кошарка 09.03.19 | 09:02

Игра за Кливленд, настапува за Турција, а Македонија не ја вади од уста

Зборува турски, српски, македонски и англиски, омилено јадење му е бурек, а најмногу сака да оди на одмор во Охрид. Да не беше Џеди како во НБА ќе дознаеа што е пајдушко...

Црна хроника 28.02.19 | 15:38

Кривична за охриѓанец: За два дена успеал да ограби две куќи, две џамии и две амбуланти

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (33) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела ,,тешка кражба” и „тешка кражба во обид”. Во...

Црна хроника 05.02.19 | 15:43

Охриѓанец си ја бара својата сопруга

Вчера околу пладне во СВР Охрид, Ш.А. (35) од Охрид пријавил дека од неговиот дом во непознат правец се оддалечила неговата сопруга А.С. (33) од село Врбјани, гостиварско. Се...

Црна хроника 29.12.18 | 16:13

Приведен охриѓанец кој кршел апарати во казино и физички го нападнал обезбедувањето

Дваесет и петгодишен маж од охридското село Лескоец го нарушил јавниот ред и мир во казино на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, соопшти полицијата. Тој...

Црна хроника 17.12.18 | 15:45

Охриѓани направиле хаос во ресторан: Едниот не давал никој да влезе во локалот, другиот тепал гости

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против А.Ф. (37) и Ж.Р. (28), двајцата од Охрид за сторени кривични дела „изнуда” и „насилство“. Минатиот викенд...