Ознака: оцет
Естрада 12.09.20 | 17:10

Благица Павловска со морска сол и јаболков оцет се штити од корона вирусот

Благица Павловска тврди дека коронавирусот е вештачка, измислена болест, и вели дека не се плаши оти ќе зарази поради нејзиниот силен имунитет. За порталот Женски магазин,...

Здравје 17.07.19 | 19:56

Во чаша млеко додајте малку јаболков оцет – лек поефикасен од таблета

Ако ви треба брзо и лесно решение против запек и за забрзување на метаболизмот, ви го нудиме токму тоа! Состојки: половина шолја свежо млеко, 2 лажици јаболков оцет, 2 лажици...

Калеидоскоп 17.06.19 | 09:57

Трик со оцет кој ќе ја оживее вашата облека

Ако барате повеќенаменско средство што може да го реши и најголемиот хаос по дома, не барајте повеќе бидејќи сигурно веќе го имате – оцетот е решение за многу непредвидени...

Здравје 04.12.18 | 15:39

Чудесните својства на оцетот од јаболко

Оцетот од јаболко е најпознат природен лек против одвишни килограми, го забрзува метаболизмот, а одличен е и за нега на кожата и косата. Оцетот од јаболки веќе со векови...