Ознака: обесштетување
Македонија 11.02.22 | 22:15

Повредените патници и семејствата на загинатите во автобусот на „Беса Транс“ ќе добијат обесштетување

Штетата за сообраќајната несреќа со автобусот на „Беса Транс“ ја понесува осигурителната компанија, која ја има издадено полисата за осигурување, вели Трајче Латиновски,...

Македонија 09.08.21 | 15:39

Почна проценка на штетите од пожарите во кумановско

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, најави дека Општината ќе определи локации за нови бушотини за вода што треба да им користат на пожарникарите. На 88....

Балкан 09.08.21 | 14:27

Грција почна регистрација на штетите од пожарот во северниот дел на областа Атика

Претставници на Министерството за транспорт и инфраструктура на Грција, почнаа со теренска регистрација на штетите предизвикани од пожарот во пет општини во северниот...

Економија 14.09.20 | 11:00

Утре треба да почне обесштетување на штедачите од Еуростандард банка

Фондот за осигурување депозити од утре треба да почне со исплата на обесштетувањето на осигурениот износ на депонентите на Еуростандард банка до законски утврдениот...

Економија 04.09.20 | 15:41

Обесштетувањето од „Еуростандард банка“ ќе трае три години

Од Фондот за осигурување депозити ги информираат депонентите во „Еуростандард банка“ дека обесштетувањето на осигурениот износ на нивниот депозит до законски утврдениот...

Фудбал 30.08.20 | 15:53

Шпанска Ла Лига со поддршка за Барселона: Меси не може да си оди без обесштетување

Шпанската Ла Лига издаде официјална изјава во врска со ситуацијата во Барселона. Лигата смета дека напаѓачот Лионел Меси не може да го раскине договорот со клубот во...

Економија 15.08.20 | 15:45

Фондот за осигурување на депозити: Обесштетување за 99,4% од депонентите во Еуростандард, но само до 30.000 евра по лице

Директорот на Фондот за осигурување на депозити (ФОД), Борче Хаџиев, вели дека, според податоците обезбедени од Банката (со состојба на 10 јули, 2020 година), вкупниот износ...