Ознака: Ново маало
Скопје 28.11.21 | 20:18

Да се постават шатори на паркингот спроти Холидеј Ин, па да видиме дали народ ќе се приклучи и дали ќе газат луѓе со багери

Мојот совет до „Зелен Хуман Град“ и “Шанса за Центар” е веднаш да постават шатори на паркингот спроти Холидеј Ин, па да видиме дали народ ќе се приклучи и дали ќе газат...

Скопје 22.11.21 | 16:43

Жителите на Ново Маало реагираат: Јана Белчева да престане да не блокира и да ја замајува јавноста

Жителите на Ново Маало, во соопштение до јавноста, велат дека се крајно револтирани од постапките на советничката група „Шанса за Центар“ и Јана Белчева кои продолжуваат...

Скопје 22.11.21 | 12:01

Почнува градењето на првата од, засега, трите кули кај „Холидеј ин“

Од денеска почнува изградбата на првата од трите 20-катници спроти хотелот „Холидеј ин“ во центарот на Скопје. Од компанијата која ќе ги гради зградите „МГ Фешн“ ДОО...

Скопје 21.04.21 | 14:57

Жители на Ново Маало: Институциите да не помислат да го суспендираат планот за изградба кај „Холидеј ин“

Жителите на Ново Маало, денеска и официјално поднесоа петиција до Владата и до Општина Центар со која бараат итно да постапат согласно законите и да овозможат изградба...