Ознака: нинџа
Македонија 05.02.21 | 13:48

Миланов: Исказот на Нинџа е дискредитиран и не може да биде основа за осудителна пресуда

Адвокатот на одбраната во случајот „27 април“ Еленко Миланов смета дека исказот на единствениот сведок на Обвинтелството, Александар Василевски – Нинџа е дискредитиран...

Македонија 09.06.20 | 15:30

Пандов: Нинџа лаже суши за ова, а и за се останато и зборува што му кажале Вилма и Заев да зборува!

Александар Пандов на социјалните мережи го коментираше денешното сведочење на Нинџа. На ,,професионалниот сведок“ Нинџа, денешниот исказ за настаните од 27-ми Април,...

Црна хроника 14.05.20 | 15:32

Нинџа од затворот во Штип, донесен во Скопје на разговор со Рускоска

Од затворот во Штип, кај Обвинителката Вилма Рускоска. Александар Василевски Нинџа обвинет за собраниските настани од 27 април, денеска имаше средба во обвинителството...