Ознака: Никола Саздовски
Црна хроника 01.03.21 | 15:53

Третиот обвинет за убиство на Никола Саздовски пред пет месеци бил екстрадиран од Германија, судењето започна дури денеска

Во Основниот Кривичен суд Скопје, денеска се одржа рочиште за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски, во кое еден од тројцата обвинети е и Јетон Љужа, кој беше...

Фудбал 18.12.19 | 12:20

Јунаците имаат само датум на раѓање: Комити се сеќаваат на роденденот на Саздо

Навивачите на Вардар на социјалните мрежи се потсетија на Никола Саздовски-Саздо кој почина по тепачка во населбата Автокоманда. Јунаците имаат само датум на раѓање,...

Црна хроника 22.11.19 | 15:34

Третиот напаѓач на Саздо, Јетон Љужа уапсен во Хамбург

Третообвинетиот напаѓач на Никола Саздовски – Саздо вчера е приведен во германскиот град Хамбург. За приведувањето биле известени и органите на прогонот во земјава,...

Македонија 10.07.19 | 21:48

Точно на денот кога беше убиен, осудителната пресуда стигна до адвокатот на Саздо

Адвокатот од семејството, Ванчо Александар Шехтански, вчера на својот „Фејсбук“ профил ја изнесе осудителната пресуда за убијците на Никола Сазданов Саздо. Судбината...

Твитови 03.06.19 | 20:48

Спиј мирно, Саздо, и раскажи им на ангелите дека твојот Вардар е шампион!

Во сета радост и еуфорија, другарите комити се сетија и на саздо. Емотивно и искрено Спиј мирно Саздо и раскажи им на ангелите дека твојот Вардар е шампион! pic.twitter.com/qGqIAIzAxq —...

Црна хроника 23.04.19 | 12:54

Таткото на Саздовски: Ниедна мајка не треба да го закопа својот син

Ниедна мајка не треба да го закопа својот син. Казната, за жал, е толкава колку што ја предвидел законот. Во Македонија нема поголема казна за лица до 20 години. Меѓутоа,...

Македонија 23.04.19 | 11:15

По 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски

По 19 години казна затвор добија Бесир Беља и Скендер Демири за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Судијката Даниела Алексовска-Стојановска денеска при...

Црна хроника 12.04.19 | 12:43

Траело кратко, но интензитетот во трпење на физичката болка бил силен

Со изведување на психијатриско вештачење од доктор специјалист, денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски,...

Црна хроника 12.04.19 | 12:38

На судењето за убиството на Саздовски се презентира психијатриското вештачење

Со изведување на психијатриско вештачење од доктор специјалист, денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски,...

Црна хроника 02.04.19 | 09:08

Продолжува судењето за убиството на Саздовски

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето на Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиство на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Случајот го води судијката...

Македонија 14.03.19 | 12:46

Саздовски починал од силен удар, а не од пад или удар на асфалт или кутија

Со сослушување на вешто лице од судска медицина, предложен од обвинителството за дополнително изведување докази по реконструкцијата на настанот, денеска во Кривичниот...

Црна хроника 14.03.19 | 12:45

Саздо починал од силен удар, а не од пад на асфалт или кутија

Со сослушување на вешто лице од судска медицина денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето на Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиството на 20-годишниот...

Црна хроника 05.03.19 | 11:31

Одложено судењето за убиството на Никола Саздовски

Денешното рочиште за убиството на Никола Саздовски, 20-годишниот навивач од навивачката група „Комити“, е повторно одложено по барање на адвокатите Ванчо Шехтански,...

Црна хроника 28.02.19 | 11:15

Одложено денешното судењето за убиството на Никола Саздовски – Саздо

Денешното судење за убиството на 20-годишниот навивач од групата „Комити“, Никола Саздовски не се одржа од причина што не биле доставени списите од дополнителното вештачење...

Црна хроника 28.02.19 | 09:32

Продолжува судењето за убиството на Никола Саздовски

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиство на дваесетгодишниот Никола Саздовски. На 7 февруари беше...

Црна хроника 07.02.19 | 15:41

Не постои метална кутија, нивните удари траеле од минута до минута ипол

Речиси три часа денеска на автобуската постројка во Автокоманда траеше реконструкцијата на убиството на 20-годишниот Никола Саздовски во присуство на сведоците и вештите...

Црна хроника 21.01.19 | 17:28

Демири пушел марихуана додека Беља го тепал Саздовски, па не знае зошто застанале на автобуската

И второобвинетиот за убиството на Никола Саздовски, Скендер Демири, сведочеше денеска на рочиштето во Основен суд Скопје 1, каде претходно и првообвинетиот Бесир Беља...

Црна хроника 21.01.19 | 14:59

Првобвинетиот Бесим Беља даде исказ за убиството на Никола Саздовски

Обвинетиот Бесим Беља, во исказ пред судот на рочиштето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски, рече дека на 29 јуни минатата година на автобуската постојка кај...

Црна хроника 21.01.19 | 09:59

Во судот ќе се врши реконструкција на убиството на Саздовски

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Предметот...

Црна хроника 21.01.19 | 09:02

Продолжува судењето на обвинетите за убиството на Саздовски

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски. Предметот...