Ознака: ние сме иднината
Македонија 15.06.21 | 12:03

Наша должност е да ги одбраниме националните интереси!

ВМРО има избистрена слика за националните и стратешки интереси на Македонија како никој друг во државата, дециден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На...

Македонија 13.06.21 | 08:47

Имаме разлики, но целта ни е иста: Мицкоски ја повика опозицијата да се обедини против катастрофалната политика на Заев

Излезот од состојбите во Македонија е победа на обединет опозициски блок, убеден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Имаме разлики во опозицијата, ама...

Македонија 13.06.21 | 08:30

Кој може подобро да ги брани државните интереси: Јас, кој ни пенкало не сум позајмил или Заев, кој ја испокраде цела држава?

Зборувајќи за црвените линии и за бранењето на стратешки интереси Мицкоски направи споредба меѓу себе и Заев. Кој може подобро да ги брани или застапува, јас кој едно...

Македонија 12.06.21 | 19:30

Црни листи има, но за криминалците од власта, на кои вртоглаво им паѓа рејтингот

Вештачкиот натпревар наметнат во медиумите кој е со Русите, а кој со Американците, предизвикана од објавувањето на црната листа на амдериканскиот претседател Џо Бајден,...

Македонија 12.06.21 | 19:17

Од Хераклеја почнува победата, ние сме иднината!

Во античкиот театар на локалитетот Хераклеја во Битола УМС на ВМРО-ДПМНЕ го одбележува триесеттиот роденден. На годишната конференција пред младината се обрати претседателот...